Prehľad všetkých noviniek

Aktuálne tlačové správy

Dal Ferro úspešne pokračovala v práci aj počas korony
17.09.2020

Ako talianska špedícia Dal Ferro úspešne zvládla koronavírusovú krízu

Koronavírusová pandémia mala závažný dosah na taliansku ekonomiku, teda aj na odvetvie dopravy a logistiky. Talianskej dopravnej firme Dal Ferro sa však aj napriek mnohým problémom darilo vďaka vlastnej kreativite a s pomocou TIMOCOM ďalej úspešne pokračovať v práci. A vyriešiť mnoho každodenných výziev.

čítať ďalej >
Účtovník hradí neuhradené faktúry.
15.09.2020

Čo robiť v prípade neuhradených faktúr?

Objednávka je vyexpedovaná  a faktúra vystavená. Platba na účte však chýba a vy čakáte na svoje peniaze?

V záujme urýchlenia platobného styku prijala EÚ v roku 2011 príslušnú smernicu. V rámci celej Európy upravuje, čo musí platiť v každom štáte EÚ v okamihu, keď dôjde k meškaniu platby.

Tu sa dozviete, čo môžete robiť v prípade neuhradenia platby, kedy by ste sa mali obrátiť na inkasnú kanceláriu a kto hradí inkasné poplatky.

čítať ďalej >
Fotografia Jochena Eschborna
09.09.2020

Korona ako šanca ‒ nové koncepcie pre cestnú nákladnú dopravu

Odvetvie dopravy nebolo nikdy známe vysokými maržami. So začiatkom koronavírusovej krízy však dopyt po voľných vozidlách drasticky poklesol a z toho vyplývajúci previs ponuky prepravných kapacít spôsobil, že ceny na trhu krátkodobých prepráv klesli hlboko pod vlastnú réžiu. Hneď sa objavili hlasy požadujúce zavedenie pravidiel, ktoré by zabránili dumpingovým cenám. Pravdou však je, že koronavírusová kríza nemilosrdne odhalila slabé stránky nemeckého sektora nákladnej cestnej dopravy. Týka sa to nielen úrovne digitalizácie mnohých podnikateľov, ale aj spôsobu, akým je nákladná cestná doprava v Nemecku organizovaná.

čítať ďalej >

Aktuálne správy z odboru

17.03.2020

„Naša flexibilita sa teraz stáva dôležitým faktorom bezpečnosti“

Erkrath, 16. 03. 2020 – Šírenie koronavírusu sa stáva záťažovým testom, ktorý má dosah aj na oblasť logistiky. TIMOCOM včas prijal nevyhnutné opatrenia, ktoré slúžia na ochranu zdravia zamestnankýň a zamestnancov spoločnosti a na zaistenie prevádzkyschopnosti. To znamená, že TIMOCOM vyvíja maximálne úsilie, aby zabezpečil stabilitu a činnosť ak samotnej spoločnosti, tak aj činnosť systému pre inteligentnú logistiku vrátane burzy nákladov.

čítať ďalej >
04.03.2020

Koronavírus: Ako postupovať pri prepravných objednávkach z/do Talianska?

Erkrath, 27. 2. 2020 – Koronavírus už prenikol aj do Európy. Nárast nákazy vírusom SARS-CoV-2 /COVID19 je v súčasnosti zaznamenaný najmä v Taliansku. Na čo by mali dbať zasielatelia, špeditéri a dopravcovia pri prepravných objednávkach z/do postihnutých regiónov a ako najlepšie postupovať, sa dozviete tu*.

čítať ďalej >
28.11.2019

Keď sa v sklade schováva nielen tovar, ale aj zisk.

S koncom Vianoc sa rozbiehol nový obchodný kolotoč – smer Veľká noc. Vyťaženie skladov čoskoro dosiahne svoje maximum a voľných skladovacích plôch bude nedostatok. Z krátkodobej a strednodobej perspektívy sú skladové plochy zdanlivo takmer nedostupné. Okrem toho môže byť vyhľadávanie vhodných poskytovateľov enormne zdĺhavé a čas sú peniaze. Nebola by užitočná aplikácia, ktorá by jednoducho spojila skladové a logistické plochy s potenciálnymi odberateľmi? Kliknutím myšou?

čítať ďalej >

Médiá

Mediatéka TIMOCOM je vám k dispozícii na vizuálnu podporu textov. Do 6 kategórií „Firemné tlačoviny" (Business materials), „Grafiky" (Imagery), „Propagačné písomnosti" (Brochures), „Logo" (Logos), „Fotogaléria" (Picture gallery) a „Systém/služby" (System/Services) sme pre vás prichystali obrázky a dokumenty na stiahnutie. Ďalšie možnosti filtrovania, napr. podľa jazyka, vám umožňujú intuitívne ovládanie našej mediatéky.

Otvoriť mediatéku

Kontakt pre tlač

TIMOCOM GmbH
Kontakt pre tlač
Timocom Platz 1
DE-40699 Erkrath

+420 412 430 430

+420 412 430 431

presse@timocom.com

hore

Súhlasím s používaním cookies na tejto stránke na zobrazenie cieleného obsahu, reklamy a na účely analýzy. Viac informácií