Tlačové správy

Tu nájdete všetky aktuálne tlačové správy o TIMOCOM, našich zákazníkoch a našom odbore.

Erkrath/Mníchov, 5. júna 2019 – TIMOCOM chce dopravným a logistickým firmám uľahčiť prechod do éry digitalizácie. Na veľtrhu transport logistic 2019 v Mníchove predstaví tento poskytovateľ IT riešení komplexný systém skladajúci sa z nových aplikácií, rozhraní a partnerov. Tento systém pomáha pracovníkom v logistike s digitalizáciou na všetkých úrovniach procesu prepravy „Chceme, aby inovácie, ktoré našich zákazníkov posunú každý deň o kúsok ďalej, boli rovnako dostupné ako elektrina zo zásuvky“, hovorí Gunnar Gburek, hovorca spoločnosti TIMOCOM.

čítať ďalej >

Erkrath, 24.05.2019 – Už žiadne čakanie na rampe: To je ctižiadostivý cieľ spolupráce firiem TIMOCOM a Cargoclix. Zlúčením telematických dát a manažmentu časových okien chcú obe IT firmy vyriešiť známu problematiku čakania na príjme a výdaji tovaru a nastaviť nové štandardy v obore.

čítať ďalej >

Erkrath / Érd, 24.04.2019 - Pani Mező Tünde sa vyzná. Ako konateľka uskutočnila v máji 2018 reštrukturalizáciu maďarskej rodinnej firmy zaoberajúcej sa ekonomickým poradenstvom a s Leonetwork Kft. odvtedy stavia prevažne na vnútroštátnu a medzinárodnú prepravu a prevádzku skladov.

čítať ďalej >

V závislosti od druhu prepravy sa môže hodnota tovaru rýchlo vyšplhať na šesť alebo sedemmiestne čísla. Keď sa potom niečo pokazí a človek nie je správne poistený, môže to mať fatálne dôsledky. Ako sa takej situácii vyvarovať? A ako si vybrať to správne poistenie pre vlastnú dopravnú firmu? Dôležité tipy a rady dáva Klaus Schäfer z nemeckej spoločnosti KRAVAG, ktorá je expertom v oblasti dopravného poistenia.

čítať ďalej >

Erkrath, 31.03.2019 – TIMOCOM pokračuje v raste. Viac pohybu zaznamenal tento prevádzkovateľ systému pre inteligentnú logistiku v minulom roku nielen vo svojej burze nákladov. Najväčší skok TIMOCOM, ako IT firma pôsobiaca v celej Európe, dosiahla s aplikáciami na digitalizáciu manažmentu zákaziek v logistike.

čítať ďalej >

Erkrath, 05.02.2019 – Európsky prepravný trh ostal voči medzinárodným obchodným konfliktom i pochmúrnym vyhliadkam v otázkach konjunktúry úplne ľahostajný. „Doprava zažila tradične silný záverečný štvrťrok“, komentuje aktuálne čísla dopravného barometra Gunnar Gburek, hovorca spoločnosti TIMOCOM.

čítať ďalej >

Erkrath/Hilden, 28.11.2018 – Firma Tripple Z našla medzeru na trhu. Tento výrobca okrem svojej produkcie vysoko kvalitných solárnych modulov „Made in Germany“ obchoduje aj s použitými solárnymi elektrárňami. Tento obchod sa rozvíja stále lepšie. V súčasnosti je spoločnosť Tripple Z najväčším poskytovateľom solárnych modulov a príslušenstva z druhej ruky. Prepravu, ktorá je s tým spojená, riadi táto firma so sídlom v Severnom Porýní-Vestfálsku pomocou TIMOCOM, ktorý prevádzkuje prvý Smart Logistics System v Európe.

čítať ďalej >

Erkrath, 13. novembra 2018 – Konjunktúra hospodárstva v eurozóne zabezpečovala na trhu aj v treťom štvrťroku tohto roka trvale vysoký dopyt po prepravných kapacitách. „Dopyt po voľných vozidlách v letných mesiacoch takmer neklesol“, hovorí hovorca firmy TIMOCOM Gunnar Gburek. „Pohybuje sa stále na vysokej úrovni.“

čítať ďalej >

Podľa Zväzu nemeckých poistiteľov (Gesamtverband Deutscher Versicherer, GDV) nie je 70 percent nákladných vozidiel na nemeckých cestách správne alebo dostatočne zabezpečených. Správne zabezpečenie prepravy je pritom podľa pravidiel premávky na pozemných komunikáciách a obchodného zákonníka povinné. Kto je zaň teda v konečnom dôsledku zodpovedný: špeditér, vodič alebo zasielateľ? A čo je pri zabezpečení nákladu vlastne dôležité? Cenné tipy ponúka Alfred Lampen, znalec, školiteľ a autor na tému zabezpečenia nákladov v logistike.

čítať ďalej >

Erkrath/Hannover, 23. október 2018 – 435 svetových premiér – jeden víťaz: „Vďaka témam elektromobility a prepájania je životné prostredie jednoznačným víťazom tohoročného veľtrhu IAA Nutzfahrzeuge”, hovorí Gunnar Gburek, hovorca spoločnosti TIMOCOM. Aj TIMOCOM predstavil na tomto najvýznamnejšom veľtrhu v oblasti dopravy, logistiky a mobility novinku. So svojím inteligentným logistickým systémom predstavila táto IT spoločnosť po prvý raz nové strategické zameranie svojej úspešnej celoeurópskej dopravnej platformy.

čítať ďalej >

Erkrath/Hannover, 19. septembra 2018 – Už ôsmy raz po sebe sa zúčastňuje TIMOCOM, popredná európska IT firma pre logistiku, veľtrhu IAA Nutzfahrzeuge 2018 v Hannoveri. V tomto roku TIMOCOM využíva túto príležitosť k mimoriadnej udalosti. Firma sa na tomto najvýznamnejšom veľtrhu mobility, dopravy a logistiky predstaví so svojím novým flexibilným logom ako prvý Smart Logistics System (inteligentný logistický systém) a bude od tohto okamihu symbolom pre Augmented Logistics.

čítať ďalej >

Zjednodušovanie a zefektívňovanie pracovných krokov je pre odvetvie dopravy a logistiky dôležitejšie než kedykoľvek predtým. Tok dát treba zrýchliť na tom správnom mieste. Riešením sú rozhrania.

čítať ďalej >

Kontakt pre tlač

+49 211 88 26 69 53

+49 211 88 26 59 24

presse@timocom.com

hore

Súhlasím s používaním cookies na tejto stránke na zobrazenie cieleného obsahu, reklamy a na účely analýzy. Viac informácií