TimoCom Logo

Vo Vašom prehliadači nie je aktívny JavaScript.

Rozsah funkcií týchto webových stránok je týmto obmedzený. Aby ste mohli využívať všetky funkcie v plnom rozsahu, aktivujte v nastavení svojho prehliadača JavaScript.
TimoCom – Líder medzi burzami nákladov a voľných vozidiel v Európe

Hýbeme Európou! TimoCom – Zlučujeme prepravy a voľné vozidlá!

Podobne ako mnoho iných úspešných projektov, aj tento sa začal chýbajúcim riešením. V apríli 1997 hľadal špeditér Jens Thiermann celoeurópsku platformu na prepravné zákazky. Čo našiel, nezodpovedalo jeho požiadavkám. Preto sa rozhodol, že sa do toho pustí sám! Tak vznikla TimoCom Soft- und Hardware GmbH a po večeroch a cez víkendy sa začalo s vývojom vlastnej burzy nákladov a voľných vozidiel.

Z odvážneho start-upu je dnes jeden z najúspešnejších stredne veľkých IT špecialistov na európsku dopravu a logistiku. Firma spravuje najväčšiu európsku dopravnú platformu TimoCom, na ktorej sa denne uverejňuje až 500.000 medzinárodných ponúk prepravy a voľných vozidiel. Platforma je logistická sieť obsahujúca viac než 36.000 overených firiem.

Vďaka svojej špecializácii a medzinárodnému charakteru tejto IT spoločnosti pracuje dnes v jej centrále v Erkrathe neďaleko Düsseldorfu a v zastúpeniach v Poľsku, Česku a Maďarsku viac ako 400 zamestnancov 24 národností. Spoločnosť riadi jej zakladateľ spolu so svojím synom Timom Thiermannom. Vďaka tomu sa vo vedení spoločnosti prelínajú dlhoročné skúsenosti a nové perspektívy. Spoločne majú za sebou už mnoho firemných míľnikov.

Dopravný lexikón – Odpovedi ohľadne tém z dopravy

Súhlasím s používaním cookies na tejto stránke na zobrazenie cieleného obsahu, reklamy a na účely analýzy.