skip navigation

O TIMOCOM

Naša vízia

Celý TIMOCOM spája spoločná vízia týkajúca sa budúcnosti logistiky. Ako FreightTech spoločnosť veríme vo svet bez logistických výziev. Preto je naším poslaním usilovať sa o to, aby logistika bola inteligentná, bezpečná a jednoduchá. Túto budúcnosť nazývame: Augmented Logistics. Augmented Logistics je zároveň naším prísľubom. Pretože pod tým chápeme rozšírenie, zlepšenie, posilnenie, zväčšenie a nárast logistiky. Pre našich zákazníkov to znamená, že s TIMOCOM môžu logistické výzvy riešiť inteligentne, bezpečne a jednoducho.

Náš úspech

Chýbajúce riešenia sú dnes nielen našou motiváciou, ale boli aj základom pre založenie spoločnosti. V apríli 1997 hľadal špeditér Jens Thiermann celoeurópsku zadávaciu platformu na prepravné zákazky. To, čo našiel, však nezodpovedalo jeho predstavám a požiadavkám. Preto sa rozhodol, že sa do toho pustí sám! Tak vznikla TimoCom Soft- und Hardware GmbH a po večeroch a cez víkendy sa začalo s vývojom vlastnej burzy nákladov a voľných vozidiel. Z odvážneho startupu je dnes jeden z najúspešnejších stredne veľkých IT a dátových špecialistov v európskom logistickom odvetví. V roku 2018 bola spoločnosť TimoCom Soft- und Hardware GmbH premenovaná na TIMOCOM GmbH.

Naša ponuka

Ako priekopník a tiež sprievodca prepojením európskej logistiky ponúkame prvý inteligentný logistický systém, v ktorom sa denne vyskytne a spracuje až 750.000 medzinárodných ponúk prepráv a voľných vozidiel. Súčasťou systému je aj naša neutrálna sieť s počtom viac ako 45.000 preverených firiem. Neutralita je pritom dôležitá výhoda, lebo obchody sa uzatvárajú priamo medzi obchodnými partnermi.

Naša rozmanitosť

Na základe našej špecializácie a medzinárodného charakteru pracuje v centrále firmy v Erkrathe neďaleko Düsseldorfu a v zastúpeniach v Poľsku, Česku a Maďarsku viac ako 500 zamestnancov 30 národností. Spoločnosť riadi jej zakladateľ Jens Thiermann spoločne so svojím synom Timom Thiermannom. Vďaka tomu sa vo vedení spoločnosti prelínajú dlhoročné skúsenosti a na budúcnosť orientované perspektívy. Spoločne sa už môžu úspešne obzrieť za mnohými firemnými míľnikmi.

TIMOCOM v číslach

500+

zamestnancov (celkom)

30+

národností (zamestnanci)

82,8

mil. EUR obrat

23

rokov skúseností s IT

4

pobočky

45k+

medzinárodných zákazníkov

Stav čísel k: 08/2020

TIMOCOM - Fakty a údaje

Názov TIMOCOM GmbH
Vedenie spoločnosti Jens Thiermann, Tim Thiermann
Zamestnanci viacej než 500, 30 národností
Centrála spoločnosti Timocom Platz 1, DE-40699 Erkrath
Zastúpenie Poľsko, Česko, Maďarsko
Obrat 82,8 mil. euro (rok 2019)
Hore