TIMOCOM Marketplace pre špeditérov

Čo ponúka TIMOCOM zasielateľským spoločnostiam?

Chceli by ste získať nových zákazníkov a nájsť objednávky na prepravu? Potom sa pripojte k nášmu digitálnemu Marketplace. Každú sekundu je na našej burze nákladov zverejnených 11,5 nových ponúk prepravy. Celkovo je každý deň k dispozícii až 1 milión aktuálnych ponúk prepráv a voľných vozidiel. Nie je potrebná žiadna zložitá IT infraštruktúra, pretože naša platforma sa jednoducho používa, možno ju používať pomocou smartfónu alebo tabletu alebo ju možno bezproblémovo pripojiť k existujúcemu systému TMS. To vám umožní dosiahnuť až o 30 % vyššie využitie kapacity a znížiť emisie CO₂ až o 20 % na kilometer.

  • Veľká overená sieť 
  • Digitálne spracovanie prepráv
  • Rýchle zadávanie objednávok aj v čase špičky

Toto sú výhody TIMOCOM pre zasielateľské spoločnosti

Spoľahliví obchodní partneri

Bezpečnostná sieť TIMOCOM znamená transparentnosť, ochranu a kompetenciu v obchodných vzťahoch. Aby sme vám mohli zaručiť vysokú úroveň bezpečnosti, prikladáme veľký význam tomu, aby členovia spĺňali určité požiadavky. Všetci používatelia sa pred podpisom zmluvy podrobia rozsiahlemu preverovaniu.

Overovanie cien prepravného

Ponúkame prístup k viac ako 55.000 spoločnostiam po celej Európe, čo vám umožní rýchlo a ľahko porovnávať ceny prepravy a vyberať najlepšie ponuky. Vďaka možnosti prijímať cenové ponuky priamo prostredníctvom burzy nákladov získate plnú transparentnosť.

Jednoduché riadenie procesov, ktoré šetrí čas

Od plánovania a realizácie až po fakturáciu, TIMOCOM Marketplace vám ponúka kompletné riadenie dopravy z jedného zdroja. To vám umožní efektívne využiť váš drahocenný čas a zvýšiť obrat.

Jednoduché vyhľadávanie obchodných partnerov na TIMOCOM Marketplace v kruhu logistických expertov

Ste pripravení pridať sa k 55.000 spoločností, ktoré už využívajú jedno z najväčších európskych trhovísk pre nákladnú dopravu?

Náhľad ponúk v burze nákladov

Nájdite každý deň vhodné zákazky. Vyberajte až z 1 milióna ponúk prepráv a voľných vozidiel. Zaregistrovať sa 

Ako TIMOCOM pomáha zasielateľským spoločnostiam riešiť typické výzvy

Špeditéri vyhľadávajú výberové konania na pravidelnú prepravu

Nájdite výberové konania na pravidelnú dopravu

 

Špeditéri zadávajú a vyhľadávajú objednávky na prepravu na trhovisku TIMOCOM Marketplace

Ponuka prepravy alebo voľných vozidiel na našej burze nákladov

Majte kedykoľvek prehľad o svojich prepravách vďaka sledovaniu vozidiel

Sledovanie nákladných vozidiel – situácia výhodná pre všetkých

Pokiaľ svojim zákazníkom sprístupníte GPS údaje vašich vozidiel, budú vždy vedieť, kde sa ich tovar nachádza. To vám dá nielen dôveru v spoluprácu, ale aj vy sami budete mať vždy prehľad o svojich prepravách.

Určenie presnej trasy do cieľa a výpočet presných nákladov

Určite presnú trasu do cieľa a vypočítajte presné náklady

Plánovanie a výpočet trasy je často výzvou. Rôzne typy vozidiel, obmedzenia pre nákladné vozidlá a spoplatnené úseky s mýtom ovplyvňujú trasu, a teda aj náklady na dopravu. S TIMOCOM môžete určiť trasu priamo z ponuky na prepravu, objednávky na prepravu alebo výberového konania a vypočítať výslednú cestu a vedľajšie náklady.

Centrálna a digitálna správa objednávok prepravy

Spravujte vaše prepravné objednávky centrálne a digitálne

Prostredníctvom centralizovaného zberu údajov a digitálnej správy všetkých prepravných objednávok môžete ľahko a v reálnom čase komunikovať so všetkými obchodnými partnermi v 27 jazykoch. Znižuje sa tým množstvo papierových dokumentov, predchádza sa nedorozumeniam a duplicitným záznamom a zvyšuje sa efektívnosť vašich procesov. Máte neustály prístup ku všetkým relevantným informáciám a môžete rýchlejšie prijímať rozhodnutia a zdieľať ich so svojimi obchodnými partnermi.

Dostávajte platby načas vďaka platobným službám

Zostaňte likvidní a dostávajte platby načas

Už viac ako 55.000 zákazníkov v medzinárodnej sieti dôveruje TIMOCOM

Lukáš Svoboda

"Spoločnosť TIMOCOM je náš dlhoročný partner a v oblasti svojej pôsobnosti predstavuje jedného z popredných hráčov na trhu. 

Zásadný prínos je práve v úspore času, keď údaje z interného systému netreba ručne prepisovať do prostredia TIMOCOM. Ušetríme tak jednotky minút pri každej ponuke a vzhľadom na ich počet je to naozaj značná úspora času."


Lukáš Svoboda, Process specialist - Direct Operations, DB Schenker

Ponuka TIMOCOM Marketplace

Ponuka TIMOCOM pre špedičné spoločnosti

  • Overená sieť 55.000 spoločností
  • Centralizované a digitálne spracovanie objednávok
  • Rýchle zadávanie objednávok aj v čase špičky
  • Zabezpečenie likvidity vďaka faktoringu a medzinárodnej inkasnej služby

Často kladené otázky

Aby sme našim zákazníkom mohli ponúknuť maximálnu mieru zabezpečenia, musia firmy, ktoré chcú pracovať s týmto systémom, spĺňať určité podmienky. Prístup na Marketplace je spravidla dostupný až od 6 mesiacov existencie spoločnosti. Pred uzavretím zmluvy sa preverujú určité obchodné dokumenty (v závislosti od typu spoločnosti). V závislosti od toho, ako rýchlo predložíte požadované dokumenty – a v závislosti od situácie s objednávkami – môžete byť aktivovaný v priebehu niekoľkých dní. Nie je potrebné žiadne ďalšie zložité IT pripojenie.

Mesačný paušál za používanie TIMOCOM Marketplace závisí od počtu používateľov, minimálneho zmluvného obdobia a platobného cyklu. Zostavte si pre vašu spoločnosť tú správnu ponuku v našom obchode a optimalizujte svoje prepravné a logistické procesy ešte dnes.

Dopravný barometer od TIMOCOM vám ukáže aktuálny stav ponúk prepráv a voľných vozidiel na trhu cestnej nákladnej dopravy. Toto platí aj pre relácie v 46 európskych krajinách. Dopravný barometer vám pomôže plánovať vaše dispozície efektívnejšie a sledovať výkyvy na trhu. Okrem toho ponúka tiež kvalitný dátový podklad pre rokovania o cenách a kalkulácie.

Ceny sa dohadujú priamo medzi obchodnými partnermi.

TIMOCOM je neutrálny poskytovateľ digitálneho trhoviska, na ktorom ponúka prepravy a voľné vozidlá viac ako 156.000 medzinárodných používateľov. TIMOCOM sám nesprostredkúva zákazky, ale poskytuje platformu - Marketplace cestnej nákladnej dopravy.

Platobné podmienky si dojednávajú samotné spoločnosti. Ešte pred prijatím objednávky sa môžete rozhodnúť, či chcete využiť platobnú službu JITpay, ktorá je už v niektorých krajinách k dispozícii. Máte tak možnosť zabezpečiť si objednávky z týchto krajín a dostať peniaze už krátko po vykonanej preprave.

Hore