Hermes Forwards Srl.

Hermes Forwards Srl. je dopravná a špedičná spoločnosť, ktorá podniká v Rumunsku. Tím, ktorý sa skladá z 20 osôb, má bohaté a uznávané skúsenosti na rumunskom a európskom špedičnom trhu. Firma je dostupná v celom Rumunsku, pobočky má v Bukurešti, Temešvári, Deve, Satu Mare, resp. v Miercurea Ciuc. Sieť ich špeditérov je zárukou dôkladne spracovanej, spoľahlivej a uznávanej kvality. Jej flotila, ktorá je dostupná každý deň, zahŕňa viac ako 2.000 nákladných vozidiel. Medzi jej partnerov patria medzinárodné firmy, menšie a stredné firmy z celej Európy.

TC: Môžete nám zmieniť nejaký prípad, kedy sa podarilo úspešne vyriešiť obchodný problém predovšetkým vďaka procesnej pomoci služby Medzinárodné inkaso TIMOCOM?

Csaba Török: Môžeme hovoriť o množstve úspešných prípadov, úspešnosť predstavuje presne 93,75 %. Mali sme mnoho prípadov, kde sa nám s vašou pomocou podarilo vymôcť sumy vyššie ako 10.000 eur. Počas spoločnej práce sa moji kolegovia naučili spolupracovať s vašimi zamestnancami – a vďaka tomu možno jednotlivé sporné prípady uzavrieť ešte efektívnejšie a rýchlejšie. Požadovanú sumu pochopiteľne nedostaneme vždy naraz, niekedy sa podarí získať len časť, ale aj to považujeme za úspech.

TC: Kedy dospejete k rozhodnutiu, že je niektorá sporná otázka nad vaše vlastné sily a kapacity a že ju musíte odovzdať Medzinárodnému inkasu TIMOCOM?

Csaba Török: Oddeleniu medzinárodnej inkasnej služby odovzdáme prípad vždy, keď je splatnosť dlhšia ako 30 dní a my nemáme žiadne informácie o platbe. Služieb inkasa využívame najmä v prípade zahraničných partnerov, pretože medzinárodný tím dokáže v iných krajinách zasiahnuť účinnejšie. Rýchly a efektívny proces, transparentná, konkrétna a rýchla komunikácia týkajúca sa rôznych záležitostí sú tiež veľkým plusom.

Hore