„Burza skladových priestorov od TIMOCOM bola pre nás ozaj štastná náhoda“

Ako špeditér z Bavorska našiel nový sklad kliknutím myši

Zameranie na Škandináviu prišlo v roku 1999 so súcasným konatelom špedície, Jochenom Rößlerom, ktorý pôsobil v oblasti Škandinávie už predtým a v Gematrans túto obchodnú oblast vybudoval. „Vtedy sme to tu dali do pohybu,“ hovorí Rößler. Obchod, ktorý sa zacal s tromi vlastnými vozidlami a šiestimi subdodávatelmi v Škandinávii, sa dnes rozrástol na 30 vlastných a externých nákladných vozidiel. „Aktuálne máme 25 zamestnancov,“ dodáva Rößler.

Bez skladu, ale nie bezradní

Od doby svojho vzniku mala špedícia Gematrans tú výhodu, že priamo na mieste mohla využívat sklad jedného obchodného partnera. Z dôvodu štrukturálnych zmien však už nebolo možné tu nadalej prevádzkovat vlastné skladové hospodárstvo. Bolo treba rýchlo nájst riešenie. „Pretože sme už takmer 20 rokov zákazníkmi TIMOCOM, prvé, co nám napadlo, bolo pozriet sa tam.“ Möhring necakal, že v systéme pre inteligentnú logistiku nájde aj burzu skladových priestorov. „Že sme ju objavili, bola skôr náhoda - pre nás naozaj štastná náhoda.“

Ukázalo sa totiž, že Gematrans si mohla vdaka tejto internetovej burze skladových priestorov od TIMOCOM vyberat z mnohých skladových plôch v okolí Norimbergu. Ponúk bolo mnoho a uverejnit dopyt bolo lahké. Möhring: „Ponuka v burze skladových priestorov bola velmi dobrá a prehladne usporiadaná. Bolo tam mnoho inzerátov a rôznych možností, ako hladanie špecifikovat, aby sme našli to, co potrebujeme.“ A to nebola náhoda. Šanca na nájdenie vhodných poskytovatelov na burze skladových priestorov sa totiž zvyšuje s rastúcim množstvom ponúk. Burza skladových priestorov od TIMOCOM je najväcšou sietou európskych skladov rôznych typov a velkostí v Európe. Používatelia systému majú automaticky prístup k burze skladových priestorov potenciálne k viac než 7.000 poskytovatelom skladov v 44 európskych krajinách.

Rýchla pomoc napriek špeciálnym požiadavkám

„Aj odpovede prichádzali rýchlo. Stacilo nám kontaktovat len pár firiem. Do jedného týždna sme našli nový sklad aj napriek tomu, že sme mali špecifické požiadavky,“ hovorí Möhring. Z dôvodu týchto zvláštnych požiadaviek nebolo pre firmu Gematrans jednoduché nájst náhradný sklad. Jeden z jej zákazníkov musí pravidelne do skladu posielat vlastných zamestnancov, ktorí z uskladnených paliet odoberajú tovar. Presne tento aspekt bol pre väcšinu dopytovaných firiem problematický. Vo svojich skladoch nechceli mat žiadny cudzí personál. Avšak špedícia Maierl, nový obchodný partner firmy Gematrans, s tým žiadny problém nemala. „Ak má zákazník špeciálne požiadavky, potom najprv zistujeme, co sa dá robit a hned neodriekame,“ vysvetluje konatel špedície pán Mark-Oliver Maierl. Christian Stark, prokurista špedície Maierl, dodáva: „Doteraz sa nám podarilo väcšinu prianí zákazníkov splnit.“ Tak to bolo aj pri Gematrans. Spolupráca vznikla v tomto roku a vdaka dobrým skúsenostiam sa dalej rozširuje. V budúcnosti bude špedícia Gematrans realizovat všetko svoje skladovanie pomocou skladových a logistických plôch špedície Maierl. „A dúfame, že to tak bude aj dalších 30 rokov,“ smeje sa Möhring.

Viac o používaní a funkciách burzy skladových priestorov sa dozviete v našej servisnej správe.

Hore