24.04.2015

Čím je burza nákladov a voľných vozidiel TC Truck&Cargo® výnimočná

(2)

Burzy nákladov a voľných vozidiel sú efektívnym nástrojom, bez ktorého sa dnes špeditéri, dopravcovia i zasielatelia zaobídu len veľmi ťažko. Logistika tovaru je úzko spojená s časom a financiami, takže tí, ktorí chcú obstáť v silnom konkurenčnom prostredí, potrebujú nielen rýchlo reagovať a mať neustály prehľad o európskom dopravnom trhu, ale tiež naplno využívať potenciál týchto IT nástrojov.

Všestrannosť a medzinárodná pôsobnosť

Nemecká spoločnosť TimoCom so svojou burzou patrí ku špičke v odvetví. Najväčšou výhodou TC Truck&Cargo® oproti konkurenčným platformám je medzinárodné pôsobenie burzy. Vďaka tomu sa výrazne zvyšujú šance na získanie nových zaujímavých kontaktov a uzatvorenie výhodných obchodov. Pretože TC Truck&Cargo® združuje denne tisícky ponúk od európskych zadávateľov a logistických firiem, nájdete tu napríklad i ponuky kabotážnych prepráv, prepravy v rámci tretích krajín alebo cenné zákazky od veľkých západoeurópskych firiem tzv. z prvej ruky. Ponuky tých, ktorí ponúkajú po prvý raz, sú často nielen lepšie platené, ale tiež je pri nich všeobecne nižšie riziko nezaplatenia – na rozdiel od niekoľkokrát predaných prepráv, kde sa úhrada faktúr môže niekde „zadrhnúť“.

Súčasní používatelia môžu potvrdiť, že sa im vďaka prehľadnej platforme so širokým okruhom pôsobenia darí eliminovať drahé spiatočné jazdy naprázdno, ktoré sú nočnou morou nejedného dopravcu. V súčasnosti sa v TC Truck&Cargo® denne zobrazí až 450 000 ponúk nákladov a voľných vozidiel z celej Európy, čo oceňuje i Martina Brádlerová z firmy Spedition Van der Volf: „TimoCom nám zabezpečuje prehľad v oblasti importov a exportov a tiež ponuku voľných vozidiel od väčšiny popredných európskych dopravných spoločností.“

Široký súbor nástrojov

Novodobú burzu TC Truck&Cargo® už nemožno porovnávať s pôvodnou verziou z roku 1997, kedy vznikla. Dnešná platforma nie je len burzou a nerieši len jednorazové prepravy, ale obsahuje ďalšie efektívne nástroje, ako je platforma výberových konaní na dlhodobé prepravné zákazky, rozsiahly online adresár dopravných kontaktov a profilov firiem alebo kvalitný plánovač trás s funkciou združeného sledovania zásielok. Nájdete v nej skrátka všetky nástroje, ktoré sú potrebné pri hľadaní nových jednorazových i dlhodobých prepravných zákaziek a obchodných partnerov alebo kalkuláciu jednotlivých prepráv. Združené sledovanie zásielok nezávislé na GPS poskytovateľovi navyše používateľom umožňuje jednoducho doložiť ich spoľahlivosť. Vďaka mobilnému prístupu je správa možná prakticky kedykoľvek a odkiaľkoľvek, stačí sa pripojiť prostredníctvom tabletu alebo inteligentného telefónu. Svoje skúsenosti má s burzou TC Truck&Cargo® aj Martin Pitrun zo spoločnosti Gaston s.r.o., kde pozitívne hodnotí väčšiu efektivitu práce: „TimoCom nám našu prácu značne uľahčuje a pomáha pri hľadaní dopráv v prípade stálych i nových destinácií. Ukazuje nám aktuálnu situáciu voľných prepráv na danom mieste.“

Bezpečnosť na prvom mieste

Spoločnosť TimoCom robí zároveň maximum pre bezpečnosť svojich používateľov. Pravidelne investuje do vývoja najmodernejších technológií, z čoho okrem bezpečnosti vyplýva i jednoduchá obsluha, rýchlosť a optimálna dostupnosť služieb i v prípade nepredvídateľných udalostí. Bezpečnostné opatrenia sa týkajú jednak identity používateľov alebo ich platobnej morálky, jednak i zabezpečeného prihlásenia sa do softvéru. Všetky opatrenia sú zlúčené do špeciálneho súboru TC Secure.

Burza TC Truck&Cargo® od firmy TimoCom je preto ideálnym riešením pre všetkých, ktorí chcú naplno ťažiť z online komunikácie a moderných technológií. Ponúka jedinečnú príležitosť pre plánovanie prepráv z celej Európy a zároveň zaručuje rýchlu a bezpečnú prácu v prostredí internetu. Je ale dôležité, aby každý používateľ naplno využíval potenciál týchto produktov. Špecialisti na zákaznícke linke TimoCom sú pripravení vysvetliť vám nielen to, ako produkty správne používať, ale poradia aj v otázkach platobnej morálky alebo nastavia kontrolné mechanizmy.

Viac informácií a kontakt na zákaznícku linku nájdete na www.timocom.sk.

Stiahnuť tlačovú správu
Hore