01.10.2015

TimoCom prepája burzu nákladov s platformou na sledovanie vozidiel

Sledované vozidlá ako parameter pri vyhľadávaní prepráv v okolí

(2)

Erkrath, 29.09.2015 – Aktuálna poloha vozidiel hrá stále dôležitejšiu úlohu aj pri vyhľadávaní ponúk prepráv. TimoCom preto prepojil plánovač trás s funkciou združeného sledovania vozidiel TC eMap® s burzou nákladov TC Truck&Cargo®. Pomáha tak naďalej zefektívňovať každodennú prácu svojich zákazníkov. Používatelia teraz môžu zvoliť sledované vozidlá priamo vo vyhľadávaní prepráv a dať si jednoducho zobraziť ponuky prepráv v ich okolí. Okrem toho TimoCom umožňuje prevziať pozíciu vozidla pre rozšírenú kalkuláciu trasy v TC eMap®, najväčšom európskom riešení sledovania vozidiel nezávislom na poskytovateľovi, v ktorom je združených viac ako 150 partnerov z oblasti telematiky.

Ponuky v konkrétnom okruhu sa doteraz dali vyhľadávať podľa PSČ a oblasti hľadania. S rozšíreným vyhľadávaním však zákazníci TimoCom nájdu ponuky prepráv v okolí vozidla ešte rýchlejšie. Stačí zvoliť sledované vozidlo a jeho aktuálna poloha sa automaticky pridá medzi parametre vyhľadávania v prehľade ponúk prepráv. V závislosti na individuálnom nastavení sú potom do výsledkov zahrnuté prepravy v okruhu až 200 km. Pomocou tlačidla „Aktualizovať" sa zoznam výsledkov neustále obnovuje, používatelia tak vďaka tomu vidia vždy celkom aktuálny stav. Zároveň s tým sa aktualizujú i údaje o polohe vozidla. Výhoda spočíva v tom, že naďalej nie je potrebné zadávať údaje o pozícii vozidiel manuálne a používateľ ani nemusí zisťovať, kde sa vozidlo nachádza, aby s vyhľadávaním skutočne mohol začať. Marcel Frings, zástupca spoločnosti TimoCom, o novej funkcii hovorí: „Naši zákazníci chcú ponuky prepráv v okolí svojho vozidla vyhľadávať čo možno najrýchlejšie. Len vďaka tomu sú schopní zabezpečiť si zaujímavú prikládku alebo náhradný náklad. S našou novou funkciou získavajú skvelého pomocníka, vďaka ktorému si môžu dať zobraziť všetky lokality a na vhodnú ponuku ihneď zareagovať.“

Novinky priamo v TC eMap®

Čerstvou novinkou je tiež možnosť pridať priamo z prehľadu sledovaných vozidiel aktuálnu polohu vozidla ako východiskový bod na výpočet trasy, a to veľmi jednoducho a rýchlo pomocou rozbaľovacieho menu. Údaje o pozícii vozidiel už preto používatelia nemusia zadávať manuálne, čo je nesporná výhoda tohto riešenia. Trasu vrátane úseku k príslušnej preprave vďaka novej funkcii vypočítajú ešte rýchlejšie. Ďalšou možnosťou je dať si polohu vozidla zobraziť na mape a pravým tlačidlom myši ju pridať ako východiskový bod na výpočet trasy. Treťou novinkou je p automatické prevzatie vozidiel na zdieľanie. Ak zákazníci chcú svojmu obchodnému partnerovi na obmedzenú dobu umožniť sledovanie vozidla, stačí v prehľade sledovaných vozidiel v rozbaľovacom menu zvoliť možnosť „Vytvoriť zdieľanie", tým sa automaticky dostanú do ponuky „Zdieľanie vlastných vozidiel", kde je príslušné vozidlo už zvolené. Okrem toho TimoCom vylepšil symboly a údaje o stave vozidiel zobrazované pri pohybe myšou.

Viac informácií o TimoCom nájdete na www.timocom.sk.

Stiahnuť tlačovú správu
Hore