28.02.2022

TIMOCOM GmbH získala v Nemecku ocenenie „Top firma roka 2022“

IT spoločnosť z Erkrathu zamestnanci opäť ocenili ako jednu z najprívetivejších firiem v Nemecku.

kununu pečať Top Company pre TIMOCOM ako zamestnávateľa

Na základe nezávislých hodnotení súčasných aj bývalých zamestnancov bola spoločnosť TIMOCOM GmbH ocenená popredným portálom na hodnotenie zamestnávateľov.

„Je pre nás dôležité, aby sa zamestnanci nielen čo najlepšie pracovne vyvíjali, ale aby sa zároveň cítili dobre a chceli sa ďalej rozvíjať.“ Riaditeľ ľudských zdrojov spoločnosti TIMOCOM Frank Winter

S priemerom 4,08 z 5 možných bodov sa rodinná firma z Erkrathu umiestnila na 35. mieste medzi všetkými IT spoločnosťami v Nemecku. Na portáli kununu (obdoba českého Atmoskopu) hodnotia zamestnanci zamestnávateľov od roku 2008. Uchádzačom o zamestnanie je k dispozícii už 341 nezávislých recenzií, ktoré umožnia nazrieť do zákulisia spoločností. Všetky recenzie si môžete prečítať priamo na portáli kununu TIMOCOM als Arbeitgeber: Gehalt, Karriere, Benefits (kununu.com).

Ako také hodnotenie vyzerá?

Hodnotenie pozostáva z tzv. mäkkých a tvrdých faktorov. Zamestnanci hodnotia plat, možnosť školení, pracovné podmienky, kolegiálnu súdržnosť, kariérne príležitosti a v neposlednom rade aj veľmi dôležitú rovnováhu medzi pracovným a osobným životom.

Je pre nás dôležité, aby sa zamestnanci nielen čo najlepšie pracovne vyvíjali, ale zároveň sa cítili dobre a chceli sa ďalej rozvíjať,“ hovorí riaditeľ ľudských zdrojov spoločnosti TIMOCOM Frank Winter. „Osobitne v období home office a covidu sme chceli posilniť naše firemné hodnoty u každého jednotlivca a posilniť pocit spolunáležitosti aj napriek nedostatku blízkeho kontaktu a spoločne strávených prestávok v jedálni či spoločných osláv.“ 

Sú to práve silné firemné hodnoty, ktoré TIMOCOM vedú k neustálej optimalizácii pracovných modelov. Cieľom optimalizácie je posilniť tímového ducha a súčasne poskytnúť priestor a flexibilitu pre každodenný osobný život. O tom vypovedá celopodnikové nariadenie 4.1 z roku 2021, ktoré stanovuje štyri dni práce z domu a jeden deň spolupráce na pracovisku v novom priestore nazvanom TEAMocom. TEAMocom je miestom inovácií, identity, spolunáležitosti a komunity.

Stiahnuť tlačovú správu
Hore