30.12.2016

Zamestnanci TimoCom obdarovali moldavské deti

146 darčekov porozdávaných chudobným deťom

(1)

Erkrath, 30.12.2016 – Konvoj s vianočnými balíčkami odišiel aj tento rok z Nemecka na Ukrajinu, do Rumunska a do Moldavska. Po druhý raz pri tom boli aj zamestnanci TimoCom a vodič Jochen Dieckmann, ktorý svojich kolegov z Erkrathu vyzval, aby sa zapojili do zbierky už v lete. Pre deti zo sociálnych zariadení sa zišlo 146 darčekov, ktoré sa rozdali na začiatku decembra.

Od detí zamestnancov pre deti

Keď bolo v lete 2016 rozhodnuté, že TimoCom podporí tohoročný konvoj s vianočnými balíčkami, bola podpora medzi zamestnancami mimoriadne veľká. Dôvodom bola nepochybne aj pozitívna správa pána Dieckmanna z minulého roku. Predovšetkým možnosť zorganizovať vo svojom okolí zbierku vecných darov, a vedomie toho, že tieto darčeky tiež skutočne dorazia na vopred dohovorené miesto určenia, boli veľkou motiváciou účasti.

Veľa zamestnancov využilo túto mimoriadnu príležitosť, aby počas letných prázdnin pripravili so svojimi deťmi vianočné balíčky a posilnili tak ich vcítenie do znevýhodnených chlapcov a dievčat. Do balíčkov s veľkosťou škatule na topánky tak putovalo oblečenie, hračky, hygienické potreby, sladkosti a trvanlivé potraviny a tieto balíčky boli minulý týždeň pri teplotách deväť stupňov pod nulou doručené ich mladým príjemcom.

Kúsok radosti na Vianoce

Dve z celkovo 40 nákladných vozidiel, ktoré boli všetky plné darčekov, prišli po 44 hodinách jazdy do Moldavska. Na ich palube bolo tiež 146 darčekov od zamestnancov TimoCom, ktoré sa na mieste porozdávali chránencom združenia „Speranta" (po slovensky nádej).

„Speranta ako názov tohto zariadenia má obrovský význam", hovorí Jochen Dieckmann, ktorý je ešte teraz plný bezprostredných dojmov. „Združenie sa stará o siroty a maloleté deti bez domova. Každé z týchto detí každý deň dúfa, že ho príjme nejaká rodina. Vianočnými balíčkami sa nám podarilo prispieť k tomu, aby deti zažili aspoň kúsok toho, čo je pre nás normálne. A to obdarovanie na Vianoce. Vďačnosť, ktorá z detí vyžaruje, nemožno opísať slovami. Myslím, že si deti ponesú tieto okamžiky vo svojich srdciach rovnako ako my."

TimoCom a všetci zamestnanci majú radosť z týchto dobrých správ a želajú v tomto duchu všetkým šťastné sviatočné dni.

 

Viac informácií o TimoCome nájdete na www.timocom.sk.

Stiahnuť tlačovú správu
Hore