skip navigation

Prehľad všetkých noviniek

Aktuálne tlačové správy

Žena a muž rukami ochraňujú symbol nákladného vozidla
19.11.2020

TIMOCOM pomoc pri štarte: Aké poistenia potrebujete ako dopravná firma?

Poistenie je dôležitou súčasťou plánovania a zakladania firmy. Ak totiž dôjde k škodovej udalosti alebo právnemu sporu, takto vzniknuté náklady môžu rýchlo ohroziť existenciu firmy. Aké poistenie však potrebujem ‒ a ako nájdem to správne?

čítať ďalej >
Prepravná škatuľa leží na kalkulačke pre výpočet ceny prepravy.
10.11.2020

TIMOCOM pomoc pri štarte: Z čoho pozostávajú výdavky na dopravu?

Viac ako 90 % tovaru sa prepravuje po cestách. Aby sa náklad dostal z bodu A do bodu B, treba špeditéra alebo dopravcu. Koľko si môže a musí za svoje služby účtovať, aby sa tovar dostal do cieľa a on pritom iba nepokryl svoje náklady? Budeme sa zaoberať tým, čo tvorí variabilné a fixné výdavky na dopravu.

čítať ďalej >
Vozidlový park špedície
04.11.2020

TIMOCOM pomoc pri štarte: Ako založiť dopravnú firmu?

Založenie vlastnej firmy a jej zavedenie na trhu môže byť veľkou výzvou. V tomto seriáli na blogu TIMOCOM ponúka pomoc pre dopravcov, špeditérov a logistikov pri naštartovaní podnikania. Cieľom nie je ponúkať klasické poradenstvo pri založení firmy pre start-upy, záujemcov o založenie firmy a tých, ktorí sa osamostatnili nedávno. Poskytneme vám konkrétne rady z logistickej praxe, s ktorými vaša cesta k samostatnému podnikaniu začne úspešným štartom. V tejto prvej časti vysvetlíme, čo treba pre založenie vlastnej dopravnej firmy.

čítať ďalej >

Aktuálne správy z odboru

Smart Logistics znižuje výdavky v dodávateľskom reťazci.
26.11.2020

Smart Logistics je najsilnejšia páka na úsporu výdavkov a rast

Smart Logistics znižuje výdavky v dodávateľskom reťazci. To je výsledok štúdie poradenskej firmy PwC. Čo si však pod týmto pojmom predstaviť a čo to konkrétne znamená pre logistické procesy? V tomto článku na blogu ukážeme, ako je inteligentné prepojenie dôležité pre logistiku a ako to môžu firmy využiť.

čítať ďalej >
Integrácia v logistike
23.11.2020

Ako môže integrácia údajov optimalizovať logistické procesy

Kombinácia najlepších funkcií je cieľ, ktorý sa skrýva za integráciou ako metodickým prístupom. Integrácia údajov a digitálnych aplikácií ponúka mnoho príležitostí aj v logistike. Dátová integrácia pomáha optimalizovať a lepšie plánovať obchodné procesy na strane všetkých zúčastnených a vyhýbať sa chybám. To šetrí čas aj peniaze.

čítať ďalej >

Médiá

Mediatéka TIMOCOM je vám k dispozícii na vizuálnu podporu textov. Do 6 kategórií „Firemné tlačoviny" (Business materials), „Grafiky" (Imagery), „Propagačné písomnosti" (Brochures), „Logo" (Logos), „Fotogaléria" (Picture gallery) a „Systém/služby" (System/Services) sme pre vás prichystali obrázky a dokumenty na stiahnutie. Ďalšie možnosti filtrovania, napr. podľa jazyka, vám umožňujú intuitívne ovládanie našej mediatéky.

Otvoriť mediatéku

Kontakt pre tlač

TIMOCOM GmbH
Kontakt pre tlač
Timocom Platz 1
DE-40699 Erkrath

+420 412 430 430

+420 412 430 431

presse@timocom.com

hore