Prehľad všetkých noviniek

Aktuálne tlačové správy

23.03.2020

Vzhľadom na aktuálnu situáciu TIMOCOM rozširuje prístup k najväčšej burze nákladov a skladových priestorov v Európe

Erkrath 20.03.2020 - Prevádzkovateľ poprednej európskej burzy nákladov, IT firma TIMOCOM, v období krízy rozširuje možnosti prístupu k svojmu logistickému systému. „Chceme prispieť svojím dielom k tomu, aby bolo zaistené zásobovanie obyvateľstva a aby sa zachovali dodávateľské reťazce, a to aj za súčasných výnimočných podmienok,“ hovorí Tim Thiermann, konateľ TIMOCOM.

čítať ďalej >
17.02.2020

Dopravný barometer TIMOCOM: Nemecko oslabuje, Taliansko je výnimkou v celkovom trende

Erkrath, 11.02.2020 – Talianski odborníci v oblasti logistiky sa celý minulý rok tešili z výrazných prírastkov: „V prípade Talianska zaznamenávame nárast o 16 percent pri prepravách v porovnaní s predchádzajúcim rokom“, hovorí Tilman Fecke, obchodný analytik v TIMOCOM. A to je presný opak súčasného trendu. Práve dokončené ohliadnutie za minulým rokom dopravného barometra TIMOCOM je totiž hocijaké, len nie priaznivé. V roku 2019 došlo v porovnaní s predchádzajúcim rokom v celej Európe k poklesu ponúk prepráv v EU o 8,3 percenta. Rok 2018 skončil ešte s 5% nárastom oproti roku 2017.

čítať ďalej >
23.10.2019

Nová pobočka vo Vroclave: TIMOCOM si upevňuje medzinárodný charakter a strategicky posilňuje svoje zastúpenie v Poľsku

Erkrath/Vroclav, 23.10.2019 - IT a dátový špecialista TIMOCOM z Erkrathu v Nemecku rozširuje svoje medzinárodné zastúpenie. Firma posilňuje svoju prítomnosť na poľskom trhu o ďalšiu pobočku vo Vroclave. Toto nové strategické rozhodnutie a s tým spojené posilňovanie aktivít firmy v Poľsku prinesie výhody jednak dopravcom a špedíciám, jednak aj zákazníkom z oblasti priemyslu a obchodu.

čítať ďalej >

Aktuálne správy z odboru

17.03.2020

„Naša flexibilita sa teraz stáva dôležitým faktorom bezpečnosti“

Erkrath, 16. 03. 2020 – Šírenie koronavírusu sa stáva záťažovým testom, ktorý má dosah aj na oblasť logistiky. TIMOCOM včas prijal nevyhnutné opatrenia, ktoré slúžia na ochranu zdravia zamestnankýň a zamestnancov spoločnosti a na zaistenie prevádzkyschopnosti. To znamená, že TIMOCOM vyvíja maximálne úsilie, aby zabezpečil stabilitu a činnosť ak samotnej spoločnosti, tak aj činnosť systému pre inteligentnú logistiku vrátane burzy nákladov.

čítať ďalej >
04.03.2020

Koronavírus: Ako postupovať pri prepravných objednávkach z/do Talianska?

Erkrath, 27. 2. 2020 – Koronavírus už prenikol aj do Európy. Nárast nákazy vírusom SARS-CoV-2 /COVID19 je v súčasnosti zaznamenaný najmä v Taliansku. Na čo by mali dbať zasielatelia, špeditéri a dopravcovia pri prepravných objednávkach z/do postihnutých regiónov a ako najlepšie postupovať, sa dozviete tu*.

čítať ďalej >
28.11.2019

Keď sa v sklade schováva nielen tovar, ale aj zisk.

S koncom Vianoc sa rozbiehol nový obchodný kolotoč – smer Veľká noc. Vyťaženie skladov čoskoro dosiahne svoje maximum a voľných skladovacích plôch bude nedostatok. Z krátkodobej a strednodobej perspektívy sú skladové plochy zdanlivo takmer nedostupné. Okrem toho môže byť vyhľadávanie vhodných poskytovateľov enormne zdĺhavé a čas sú peniaze. Nebola by užitočná aplikácia, ktorá by jednoducho spojila skladové a logistické plochy s potenciálnymi odberateľmi? Kliknutím myšou?

čítať ďalej >

Médiá

Mediatéka TIMOCOM je Vám k dispozícii na vizuálnu podporu textov. Obrázky a dokumenty sme pripravili na stiahnutie a rozdelili do 4 kategórií „Branža“, „Akcie“, „Firma“ a „Systém/služby“. Ďalšie možnosti filtrovania, napr. podľa jazyka, Vám umožňuje intuitívne ovládanie našej mediatéky.

Otvoriť mediatéku

Kontakt pre tlač

TIMOCOM GmbH
Kontakt pre tlač
Timocom Platz 1
DE-40699 Erkrath

+420 412 430 430

+420 412 430 431

presse@timocom.com

hore

Súhlasím s používaním cookies na tejto stránke na zobrazenie cieleného obsahu, reklamy a na účely analýzy. Viac informácií