30.04.2013

Vďaka aplikácii na sledovanie vozidiel od TimoCom je podnikanie efektívnejšie a bezpečnejšie

Transparentnosť vo všetkých smeroch

(1)

Düsseldorf, 2013-04-30. O vylepšenej aplikácii TC eMap® s funkciou sledovania vozidiel, ktorej uvedenie na trh je oznámené na začiatok júna, vychádza na svetlo stále viac podrobností. Verejnosti sa tento produkt prvýkrát predstaví na veľtrhu transport logistic v Mníchove. Už teraz sú k dispozícii prvé obrázky používateľského rozhrania.

Nový TC eMap® sa predstavuje ako moderná, usporiadaná a prehľadná aplikácia. Tieto vlastnosti zostanú zachované i vtedy, ak si používateľ na mape zobrazí súčasne viac vozidiel s rôznymi telematickými systémami. Možnosť sledovať a nechať sledovať vozidlá, nezávisle na výrobcovi príslušnej telematickej aplikácie, je jednou z najlepších funkcií nového produktu TimoCom. Aby bolo možné jednotlivé vozidlá lepšie identifikovať, možno každému GPS zariadeniu prideliť vlastné meno, ktoré sa potom zobrazuje v prehľade a na štítku vozidla v mape. Kliknutím na vozidlo sa používateľovi zobrazia kontaktné údaje a môže tak v prípade potreby ihneď kontaktovať dopravcu.

Aplikácia nezávislá na výrobcovi
Firma už uviedla presnejšie informácie týkajúce sa druhu a rozsahu telematických systémov, ktoré budú do aplikácie zapojené. Na začiatku bude v TC eMap® k dispozícii približne 20 najbežnejších európskych výrobcov, ale toto číslo nemusí byť definitívne: „Spočiatku budeme spolupracovať s najčastejšie využívanými poskytovateľmi telematiky. Ak zákazník používa iný systém než ten, ktorý bol doposiaľ do TC eMap® integrovaný, môže sa na nás obrátiť. My následne skontaktujeme jeho poskytovateľa, aby sme danému zákazníkovi čo najrýchlejšie zriadili prístup do aplikácie na sledovanie vozidiel,“ vysvetľuje Marcel Frings, zástupca firmy TimoCom.
Vďaka tomu, že aplikácia nie je závislá na výrobcovi, je TC eMap® zaujímavá predovšetkým pre malé dopravné firmy a dopravcov. I v prípade rôznych zákazníkov možno vozidlá veľmi jednoducho v TC eMap® sledovať. Dopravcovia tak svojim zákazníkom signalizujú, že sú dôveryhodní a že bezpečne dovezú tovar z bodu A do bodu B. „Zákazníci napokon uvidia ešte predtým, ako dopravcu skontaktujú, či disponuje vozidlami, ktoré možno sledovať,“ hovorí Frings. „Pri zadávaní vozidiel budú môcť dopravné firmy v prvom rade zdôrazniť, že v prípade svojich vozidiel umožňujú sledovanie vozidiel v TC eMap®.

Osvedčené funkcie TC eMap® sú zachované
Okrem novej funkcie sledovania vozidiel zostáva v TC eMap® i naďalej možnosť kalkulácie výdavkov a plánovania trás. Používatelia si tak môžu jednoducho a rýchlo priamo z ponuky nákladu v burze TC Truck&Cargo® nechať vypočítať príslušnú trasu. Ďalej sa nanovo priamo v plánovači trás TC eMap® zobrazujú aktuálne dopravné informácie. Pred kalkuláciou výdavkov tak majú zákazníci možnosť zistiť, či je zvolená trasa skutočne tá najlepšia. Okrem toho možno pre zvolenú reláciu vypočítať priame i nepriame výdavky (napr. mýtne).

Stiahnuť tlačovú správu
Hore