08.06.2015

Vyššie zisky vďaka prepravám z prvej ruky

Burza nákladov nemusí fungovať na princípe tichej pošty

(2)

Erkrath, 08.06.2015. Ako by nestačilo, že v našom odvetví panuje tvrdý konkurenčný boj. Dodávatelia dopravných služieb z východnej Európy musia najmä v poslednom období bojovať s ďalšími problémami. Najskôr to boli sankcie proti Rusku a s nimi súvisiace ekonomické prepady, teraz je to zákon o minimálnej mzde na nemeckom území, ktorý predstavuje mimoriadne veľkú byrokratickú záťaž. A možno práve preto je dôležité, viac ako inokedy, dosahovať z prepravných zákaziek maximálny ekonomický zisk. Daniel Priban, TimoCom country manažér pre Českú republiku a Slovensko, vysvetľuje: „Najvyššiu maržu majú dopravcovia z prepráv z prvej ruky, a na tie dosiahnu predovšetkým na najväčšej európskej dopravnej platforme od TimoCom.“

Ziskové prepravy priamo od západných zadávateľov

Každý pozná princíp tichej pošty – to, čo vyjde na konci, je len zlomok toho, čo sa posielalo na jej začiatku. Takisto je to pri nákupe prepráv. Čím viac článkov stojí medzi vlastným zadávateľom a koncovým dopravcom, tým menší je finálny zisk. Okrem toho musí ten, kto stojí na konci reťazca prepravnej zákazky, najdlhšie čakať na svoje peniaze – každý prostredník si totiž pre seba započíta pár dní na spracovanie. „V TimoCom môžem ako dopravca získať výhodné zákazky priamo od preverených firiem, čo znamená nielen vyšší zisk, ale aj rýchlejšiu platbu,“ zdôrazňuje Priban a dodáva: „Vďaka priamej komunikácii medzi zadávateľom a dopravcom sa navyše zlepšuje informačný tok a celkovo mám ako dodávateľ dopravných služieb zákazku lepšie pod kontrolou.“ Pre všetkých zúčastnených to navyše znamená viac pokoja a spokojnosti pri práci a zároveň sa zvyšuje možnosť získania ďalších zákaziek a odporúčaní novým zákazníkom. 

Využiť plný potenciál platformy a zvýšiť šance na trhu

Country manažér navyše radí využiť celý potenciál programu, napríklad platformu na sledovanie vozidiel nezávislú na poskytovateľovi telematiky alebo bezpečný mobilný prístup ku všetkým funkciám TimoCom. Práve ten prináša predovšetkým najmenším firmám skutočne veľké výhody. Vďaka aplikácii môžu i na cestách, prostredníctvom svojho inteligentného telefónu alebo tabletu, prijímať najbližšie zákazky, čo šetrí čas a môžu byť flexibilné. Používatelia TimoCom môžu tiež priamo vo svojom profile v burze nákladov uviesť, že ich vozidlo možno počas prepravy sledovať, a zvýšiť tak svoju šancu na získanie zákazky. TimoCom už realizoval rozhranie ku všetkým bežným poskytovateľom telematiky v Európe.

 

Vďaka TimoCom tak môžu dopravcovia vziať svoje podnikanie skutočne do vlastných rúk.

 

Viac informácií o TimoCom nájdete na www.timocom.sk.

Stiahnuť tlačovú správu
Hore