23.03.2017

BMEnet vyznamenala TimoCom v kategórii „Transporteinkauf“

Dopravná platforma získala značku kvality od BMEnet GmbH

(2)

Erkrath, 23.03.2017 – Už po druhý raz za sebou získala dopravná platforma TimoCom značku kvality v kategórii „Transporteinkauf“ (Nákup prepravných kapacít) od BMEnet GmbH, benchmarkovej servisnej spoločnosti Spolkového zväzu materiálového hospodárstva, nákupu a logistiky (BME). Ocenenie potvrdzuje efektivitu, používateľský komfort a zvýšenie transparentnosti na trhu pre TimoCom.

Spoločne vytvárame budúcnosť nákupu prepravných kapacít

Narastajúca digitalizácia a stále menej predvídateľné správanie sa spotrebiteľov rozhodujúcim spôsobom mení spôsob nákupu prepravných kapacít. Okrem rámcových zmlúv firmy stále častejšie potrebujú ďalšie flexibilné riešenia, aby dokázali rýchlo, jednoducho a bezpečne reagovať na výkyvy na trhu.

So 150.000 ponúk voľných vozidiel na trhu krátkodobých prepráv denne a logistickou sieťou skladajúcou sa z viac ako 36.000 preverených firiem z celej Európy ponúka TimoCom tú správnu aplikáciu, ktorá navyše pomáha zvyšovať transparentnosť trhu. „Ocenenie od BME je pre nás dokladom, že sme na správnej ceste. Pri digitalizácii nákupu prepravných kapacít budeme aj naďalej pokračovať v dialógu s dopravcami, špedíciami a zasielateľmi“, vysvetľuje Gunnar Gburek, hovorca spoločnosti TimoCom, a dáva nazrieť do ďalších konkrétnych krokov: „V máji predstavíme na veľtrhu transport logistic v Mníchove novú aplikáciu, ktorá všetkým zúčastneným naďalej uľahčí digitalizáciu ich podnikania.“

Hlavné body kontroly a výsledky

Značka kvality spoločnosti BMEnet GmbH sa udeľuje integratívnym softvérovým a platformovým riešeniam optimalizácie nákupu a logistiky. Preverujú sa najmä technické aspekty platformy, ako je napríklad výmena dát a komunikácia. V tomto smere TimoCom boduje veľkým počtom rozhraní k poskytovateľom telematických služieb a TMS systémov zákazníkov a tiež s komunikačným nástrojom TimoCom Messenger, ktorý možno využívať na priamu komunikáciu o zákazkách. Presvedčivé sú tiež vysoké bezpečnostné štandardy a používateľský komfort aplikácií.

Ďalším dôležitým kritériom je neutralita dopravnej platformy. Podľa združenia BME pomáha nákupcom prepráv posilňovať súlad s firemnými predpismi. Komisia navyše vyzdvihuje praktické filtre na výber a vyhľadávanie a tiež možnosti zadávania, vďaka ktorým možno pracovať cielenejšie a efektívnejšie. Celkovo je podľa komisie dopravná platforma TimoCom riešením prinášajúcim výhody obom stranám. Tak zadávateľom z radov výrobných a obchodných firiem, ktoré rýchlo potrebujú nájsť voľné vozidlo, ako aj dopravným firmám, ktoré hľadajú prepravy, aby sa vyhli drahým jazdám naprázdno.

 

Viac informácií o TimoCom a BME nájdete na www.timocom.sk, resp. www.bme.de.

Stiahnuť tlačovú správu
Hore