28.11.2018

Celoeurópska prepravná logistika: Tripple Z stavia na riešenie od TIMOCOM

Svetlá budúcnosť pre použité solárne moduly

(1)

Erkrath/Hilden, 28.11.2018 – Firma Tripple Z našla medzeru na trhu. Tento výrobca okrem svojej produkcie vysoko kvalitných solárnych modulov „Made in Germany“ obchoduje aj s použitými solárnymi elektrárňami. Tento obchod sa rozvíja stále lepšie. V súčasnosti je spoločnosť Tripple Z najväčším poskytovateľom solárnych modulov a príslušenstva z druhej ruky. Prepravu, ktorá je s tým spojená, riadi táto firma so sídlom v Severnom Porýní-Vestfálsku pomocou TIMOCOM, ktorý prevádzkuje prvý Smart Logistics System v Európe.

Medzi nákupom už nepotrebných solárnych elektrární a ich predajom záujemcom v celej Európe je dlhá cesta. V komunikácii s predávajúcimi, kupujúcimi a partnermi z oblasti prepravy v celej Európe treba skoordinovať veľké množstvo krokov. Demontáž, montáž, inštalácia, preprava, logistika – spoločnosť Tripple Z oživuje ročne až 300.000 solárnych modulov.

„Prekládka spravidla prebieha u nás v Hildene pri Düsseldorfe, vďaka tomu máme dobrý prehľad o stave našich zásob,“ hovorí Tim Grön, vedúci logistiky v Tripple Z. „V minulom roku sme preložili 85.000 ton tovaru“, osvetľuje objem prepravy. Keď sa v Rumunsku pri demontáži solárnych elektrární dá dovedna náklad pre 30 nákladných vozidiel a v Nemecku približne 100, zadá sa najskôr do systému TIMOCOM. „Potom rozhodnem, ktorý prepravca zákazku prevezme.“ Tento systém sa v bežnom pracovnom dni osvedčuje spoločnosti Tripple Z už desať rokov. Cesta väčšinou vedie k belgickým farmárom, ktorí použité solárne elektrárne používajú radi. „Prepravy takmer kompletne vybavujeme prostredníctvom rôznych dopravcov,“ vysvetľuje Grön.

„Digitálne vybavovanie objednávok u nás už dávno nahradilo Word“

Pre Gröna je TIMOCOM jeho „najlepším dodávateľom“. Dôležitý krok do digitálneho veku urobil pred rokom zavedením aplikácie TC Transport Order®. Vedúci logistiky jej prostredníctvom pripravuje a zadáva zákazky kompletne bez papiera. Všetky administratívne procesy s tým spojené sa s dodávateľmi vybavujú priamo prostredníctvom systému od TIMOCOM. Navyše tu nájde prehľad všetkých prepravných zákaziek, ktoré firma Tripple Z zadala, a ich aktuálny stav. „TC Transport Order® u nás už dávno nahradil Word“, hovorí Grön.

A aký je jeho záver? „I keď som jednak profesiovo, jednak aj osobne voči digitalizácii skôr skeptický, užívam si pridanú hodnotu, ktorú mi v mojom bežnom pracovnom dni ponúka.“ Napriek tomu však Grön neverí na prepravu bez disponentov. Priamu kontaktnú osobu v oblasti prepravy si želá aj v budúcnosti.

 

Viac informácií o Tripple Z nájdete na tripplez.com.

Stiahnuť tlačovú správu
Hore