24.01.2018

Dopravná platforma TimoCom spolupracuje s UTA

IT špecialista integruje sieť čerpacích staníc UTA ako ďalšie body záujmu (POI) do svojho riešenia sledovania vozidiel

(2)

Erkrath, 24. januára 2018 - S TimoCom možno teraz na prepravných trasách naplánovať aj zastávky na čerpanie paliva. Vďaka spolupráci s poskytovateľom služieb a palivových kariet UNION TANK Eckstein (UTA), Kleinostheim, rozširuje líder medzi dopravnými platformami v Európe svoju ponuku digitálnych služieb.

Súčasťou siete UTA je v celej Európe viac ako 44.000 čerpacích staníc, na ktorých môžu vodiči nákladných automobilov nielen bezhotovostne natankovať so servisnou kartou UTA, ale tiež využiť ďalšie služby. Tieto čerpacie stanice sa najnovšie zobrazujú v plánovaní trás TimoCom ako Points of Interest (POI), teda body záujmu. „Našim zákazníkom tak ponúkame možnosť plánovať svoje trasy ešte efektívnejšie a pohodlnejšie“, hovorí Gunnar Gburek, Company Spokesman TimoCom.

Prístup k rozšírenej ponuke má viac ako 120.000 používateľov TimoCom prostredníctvom riešenia kalkulácií a sledovania vozidiel – TC eMap®. Aplikácia už pri plánovaní trasy ukazuje, kde sa nachádzajú čerpacie stanice, ktoré sú súčasťou siete UTA. Prostredníctvom TC eMap® sa každý mesiac kalkuluje približne 2,6 miliónov trás.

Vodiči nákladných automobilov, ktorí sa prostredníctvom inteligentného telefónu alebo tabletu riadia trasou vypočítanou na dopravnej platforme TimoCom, si môžu na elektronickej mape kedykoľvek zobraziť ďalšie informácie klepnutím na logo UTA, bez nevyhnutnosti sťahovania ďalšej aplikácie alebo softvéru. Koncové mobilné zariadenia tak vodičovi poskytnú aktuálne údaje o otváracej dobe, zabezpečených parkoviskách, mýtnych termináloch, čerpacích pištoliach s vysokým prietokom a dostupných druhoch paliva. Len v Nemecku je súčasťou siete UTA 12.000 čerpacích staníc.

Ako poskytovateľ služieb v oblasti mobility musíme byť tam, kde sú naši zákazníci. Preto je TimoCom, ako najväčšia európska dopravná platforma, ideálny partner“, hovorí Volker Huber, CEO v spoločnosti UTA.

Stiahnuť tlačovú správu
Hore