10.05.2013

Krátky rozhovor s Marcelom Fringsom o TC eMap®

Krátky rozhovor s Marcelom Fringsom o TC eMap®

(1)

Firma TimoCom Soft- und Hardware GmbH predstaví na veľtrhu transport logistic v Mníchove nový TC eMap® s funkciou sledovania vozidiel. O produkte sme hovorili so zástupcom firmy TimoCom Marcelom Fringsom.

Otázka: Pán Frings, na začiatku júna uvedie TimoCom na trh nový TC eMap® s funkciou sledovania vozidiel. Čo je na funkcii sledovania vozidiel tak mimoriadne?

Marcel Frings: Tých vecí je viacero. V prvom rade je funkcia sledovania vozidiel výnimočná sama osebe. Sme jediným poskytovateľom zadávacích platforiem pre dopravu, ktorý ponúka tento produkt. Vďaka tomu sa môžu naši zákazníci priamo z burzy nákladov a voľných vozidiel TC Truck&Cargo® prepnúť do TC eMap® s funkciou sledovania vozidiel a zostanú popritom po celý čas v zavedenej platforme TimoCom. Jedna z najdôležitejších funkcií ale je, že u nás môžu zákazníci sledovať rozdielne telematické systémy naraz. Spolupracujeme pritom s najbežnejšími poskytovateľmi telematických služieb v Európe. Takéto riešenie sledovania vozidiel nezávislé na výrobcovi tu ešte žiadna burza nákladov neponúkala.


Otázka: Komu je presne tento produkt určený? Špeditérom alebo dopravcom?

Frings: Ako všetky naše zadávacie platformy je i TC eMap® vo všeobecnosti určený všetkým firmám, pôsobiacim v doprave. Špeditéri šetria vďaka sledovaniu vozidiel v TC eMap® predovšetkým čas. Všetci vedia, ako to dnes chodí: zadávateľ zavolá dopravcovi a chce vedieť, kde sa práve nachádza jeho tovar. Dopravca potom zadávateľa informuje. V budúcnosti to však bude podstatne efektívnejšie. Dopravca jednoducho udelí svojmu zadávateľovi oprávnenie sledovať dané vozidlo a ten potom môže bez zdĺhavého telefonovania vidieť, kde presne sa vozidlo s jeho tovarom nachádza – a to presne vtedy, kedy to potrebuje. Okrem toho je sledovanie vozidiel prostredníctvom TC eMap® jednoduché a prehľadné. Špeditér popr. disponent má k dispozícii prehľad vozidiel zo všetkých telematických systémov v jednom okne a nemusí sa tak preklikávať medzi rôznymi platformami.


Otázka: A ako môžu z produktu profitovať dopravcovia?

Frings: Pre dopravcov bude možnosť „nechať sa sledovať“ konkurenčnou výhodou! Všetky firmy môžu pri zadávaní vozidiel uviesť, že disponujú vozidlami, ktoré možno sledovať. V dopravnom odvetví je bezpečnosť na prvom mieste, a pokiaľ mám ako zadávateľ k dispozícii dvoch dopravcov, z ktorých jeden umožňuje sledovanie svojich vozidiel, potom si vyberiem práve jeho. Možnosť „nechať sa sledovať“ je transparentná a môže sa stať základom pre dôveryhodný obchodný vzťah – práve toto môže dať dopravca v TC eMap® zadávateľovi najavo.

Stiahnuť tlačovú správu
Hore