09.10.2013

LOGfreight jazdí fantasticky – vďaka TimoCom

Špedícia z Ratingenu vyťažuje vozidlový park pomocou burzy nákladov

(1)

Dvadsaťtisíc metrov štvorcových skladových plôch, z toho 600 metrov štvorcových pre nebezpečné náklady, 19 nákladných vozidiel a 38 zamestnancov – od svojho založenia v roku 2007 absolvovala špedičná a logistická firma LOGfreight dlhú cestu a postupne rozvinula širokú ponuku služieb od prepráv chemických látok až po vykládku kontajnerov. Čo tu však na programe nemajú, sú jazdy naprázdno. Vďaka burze nákladov TC Truck&Cargo® ich Ratingenovci nepoznajú.

Autá firmy LOGfreight, ktorá sídli v Ratingene a Dülmene, každý deň smerujú do mnohých destinácií v celej Európe – do Španielska, Francúzska, krajín Beneluxu a Škandinávie. Disponenti sa pritom vždy snažia vlastný vozidlový park optimálne vyťažiť. S pomocou platforiem od TimoCom nemusí žiadny ložný meter zostať prázdny. Špedícia využíva služby európskeho lídra medzi burzami nákladov už dlhšie ako 6 rokov: „Používame TC Truck&Cargo® najmä na vyhľadávanie nákladov, špeciálne pre importy zo škandinávskych krajín. Pre nás je dôležitý predovšetkým veľký výber a objem,“ osvetľuje konateľ Manfred Axler.

 

Ako dobre premazaný stroj

Vďaka takmer 300.000 ponúk nákladov a voľných vozidiel od 85.000 preverených používateľov a presným filtrom na vyhľadávanie nájdu v LOGfreighte vždy náklad, ktorý práve potrebujú. „Spolupráca s TimoCom je bezchybná. Burza nákladov nám pomáha, aby sme ostali flexibilní a vďaka veľkej ponuke nákladov sa nám dokonca podarilo naše prepravné služby rozšíriť,“ dodáva Axler. Okrem prepráv v oblasti ADR/termo navyše LOGfreight realizuje i rýchle kuriérne prepravy, prepravu čiastkových kusových nákladov alebo vykládku kontajnerov.

 

Kvalita služieb, istota plánovania, úspora času

Firma by i naďalej chcela zlepšovať svoje služby a štandardy. Patrí sem i intenzívnejšie využívanie telematických systémov, ktoré možno vďaka novému riešeniu sledovania vozidiel TC eMap® od TimoCom zobraziť spoločne na jednej jedinej platforme. Navyše možno v rámci konkrétnej zákazky manuálne udeliť oprávnenie sledovať vozidlá. Dopravcovia tak zdôrazňujú svoju spoľahlivosť a zadávatelia môžu sami kedykoľvek jednoducho zistiť, kde sa ich tovar práve nachádza. „Vďaka umiestneniu vozidiel v TC eMap® môžeme svojim zákazníkom rýchlejšie sprístupniť dôležité informácie, čo posilňuje dôveru, šetrí peniaze a nervy a prináša osoh všetkým zúčastneným,“ uzaviera konateľ spoločnosti LOGfreight.

Stiahnuť tlačovú správu
Hore