10.03.2014

NOSTA Group je vďaka burze skladových priestorov od TimoCom flexibilná

Pohodlné vyhľadávanie skladových plôch kliknutím myši

(2)

Düsseldorf, 10.3.2014 – Na koho sa obrátiť, ak potrebujete rýchlo nájsť sklad? Nie akýkoľvek, ale sklad v Hamburgu, najradšej v blízkosti prístavu? Prirodzene najskôr obtelefonujete vlastné kontakty, ale čo ak napriek tomu nenájdete nič vhodné? NOSTA Group z Osnabrücku našla na tento problém to správne riešenie – najväčšiu európsku burzu skladových priestorov od spoločnosti TimoCom Soft- und Hardware GmbH. 

NOSTA Group podniká v logistike už 36 rokov a ponúka kompletnú paletu služieb – od manažmentu prepráv až po výrobu individuálnych zariadení na prepravu nákladov. Zákazky typu „preprava šesťdesiatich kontajnerov z hamburského prístavu, paletizácia, zloženie a uskladnenie“ sú vo firme na dennom poriadku. Ale i s dlhoročnými skúsenosťami a veľmi dobrou sieťou kontaktov sa môže stať, že ak potrebujú obstarať sklad vo veľmi krátkom čase, vlastné zdroje nestačia. A presne v tomto okamihu nastupujú platformy od TimoCom. Tu totiž zamestnanci spoločnosti NOSTA nájdu nielen náklad, voľné vozidlo alebo prepravcu, ale i voľné logistické plochy v celej Európe.

 

Nájsť sklad je hračka

„Väčšina našich kontaktov prenajíma sklady radšej dlhodobo. My sme však potrebovali halu takpovediac zo dňa na deň a len na dva mesiace. Využili sme preto  burzu skladových priestorov od TimoCom. Hneď medzi prvými tromi výsledkami vyhľadávania sme našli flexibilného a spoľahlivého partnera. Prvé tri kontajnery sú už na ceste do Hamburgu,“ hovorí Detlev Osthoff, vedúci špedície v NOSTA Group. S viac ako tridsiatimi tisíckami skladových a logistických plôch je tato platforma najväčšou burzou skladových priestorov v Európe a funguje ako virtuálna tržnica. Používateľ zadá svoje požiadavky, napríklad typ skladu, jeho veľkosť a umiestnenie, a systém vyhľadá vhodné ponuky. Celý proces funguje i naopak. Poskytovatelia zadajú do burzy svoje voľné plochy so všetkými relevantnými informáciami a dajú sa potom jednoducho nájsť. „Burza skladových priestorov je rozumným doplnkom k burze nákladov. Je to účinný nástroj s efektívnym vyhľadávaním, ktoré ponúka vysoký podiel vhodných výsledkov. Ideálna je predovšetkým na krátkodobé obchody v oblasti skladovania,“ dopĺňa Osthoff. Burza skladových priestorov bola integrovaná do burzy nákladov a voľných vozidiel, ktorá je lídrom na európskom trhu. Ovládanie je používateľsky veľmi komfortné a umožňuje efektívne využívanie programov. Všetky zadané dopyty a ponuky sú navyše automaticky k dispozícii v 24 jazykoch.

Stiahnuť tlačovú správu
Hore