23.10.2019

Nová pobočka vo Vroclave: TIMOCOM si upevňuje medzinárodný charakter a strategicky posilňuje svoje zastúpenie v Poľsku

TIMOCOM posilňuje svoje medzinárodné postavenie

TIMOCOM-Wroclaw-Breslau

Erkrath/Vroclav, 23.10.2019 - IT a dátový špecialista TIMOCOM z Erkrathu v Nemecku rozširuje svoje medzinárodné zastúpenie. Firma posilňuje svoju prítomnosť na poľskom trhu o ďalšiu pobočku vo Vroclave. Toto nové strategické rozhodnutie a s tým spojené posilňovanie aktivít firmy v Poľsku prinesie výhody jednak dopravcom a špedíciám, jednak aj zákazníkom z oblasti priemyslu a obchodu.

„Poľsko je pre nás dôležitým trhom pre digitálnu transformáciu logistiky v Európe vďaka veľkému počtu dopravcov a poskytovaných prepravných kapacít. Preto sme vybudovali novú centrálnu pobočku vo Vroclave“, hovorí Tim Thiermann, konateľ spoločnosti TIMOCOM.

Nová centrálna pobočka vo Vroclave

„Poľsko je pre nás dôležitým trhom pre digitálnu transformáciu logistiky v Európe vďaka veľkému počtu dopravcov a poskytovaných prepravných kapacít. Preto sme vybudovali novú centrálnu pobočku vo Vroclave“, hovorí Tim Thiermann, konateľ spoločnosti TIMOCOM. „Naším strategickým cieľom je presvedčiť ešte viac zákazníkov o našich aplikáciách, o pridaných hodnotách vychádzajúcich z nášho pôsobenia v oblasti rozhrania a získať ich pre náš Smart Logistics System.“ Prostredníctvom systému pre inteligentnú logistiku od TIMOCOM je prepojených už viac ako 43.000 firiem, ktoré tu denne ponúkajú až 750.000 medzinárodných ponúk prepráv a voľných vozidiel.

  

TIMOCOM optimalizuje firemnú štruktúru v Poľsku - chce byť bližšie k svojim zákazníkom

Z novej, modernej pobočky vo Vroclave sa budú zamestnanci celoeurópskeho poskytovateľa IT riešenia pre logistiku môcť venovať poľskému trhu v oveľa väčšej miere. Doterajšia pobočka v Pile bude integrovaná do novej štruktúry a vďaka pobočke vo Vroclave bude prítomnosť firmy na poľskom trhu masívne posilnená. „V Poľsku máme dobrý a angažovaný tím, s ktorým chceme aj v budúcnosti posilňovať digitalizáciu logistiky v Európe a starať sa o našich poľských zákazníkov“, hovorí Tim Thiermann. „Náš tím budeme naďalej rozširovať a hľadáme motivovaných zamestnancov, ktorí na pobočke vo Vroclave ponúknu našim zákazníkom ešte kvalitnejší servis.“ Aktuálne pracuje pre TIMOCOM v Poľsku približne 50 zamestnancov. IT firma plánuje, že do roku 2021 posilní tím až na 115 kolegýň a kolegov a bude investovať ďalších cca 10 mil. eur. Spoločne so svojimi zákazníkmi pracuje TIMOCOM od roku 1997 na tom, aby naďalej rozvíjal predstavu sveta bez logistických výzev - a to v rámci celej Európy aj za jej hranicami.
Picture source: dudlajzov – stock-adobe

Stiahnuť tlačovú správu
Hore