29.10.2014

Pevné spojenie vďaka TC Connect

S firemnými riešeniami od TimoCom šetrí Combinex B.V. čas i peniaze

(1)

Düsseldorf, 29.10.2014 – V odvetví dopravy a logistiky nastáva obdobie rastu. Kto sa však chce do globalizovaného svetového obchodu zapojiť úspešne, potrebuje perspektívne a inteligentné koncepcie. Veľa firiem sa spolieha na flexibilitu, efektivitu a rýchlosť. Inak to nie je ani v prípade holandskej spoločnosti Combinex B.V., ktorej sa darí optimálne vyťažovať kapacity svojho medzinárodného vozidlového parku.

Tento špecialista na prepravu, ktorý je aktívny v celej Európe, preto používa rozhranie TC Connect od firmy TimoCom, a môže tak prepojiť používaný TMS špedičný softvér I-Teq s burzou nákladov a voľných vozidiel TC Truck&Cargo®. S pomocou naprogramovaného rozhrania od TimoCom sa ponuky voľných vozidiel a nákladov zo špedičného programu automaticky prenášajú do burzy nákladov a voľných vozidiel. Dopravná firma vďaka tomu šetrí cenný čas i peniaze.

 

Rozhranie uľahčuje každodennú prácu disponentov

Combinex B.V. je jedným z najdôležitejších špeditérov v Holandsku a organizuje prepravy v rámci celej Európy – na pozemných komunikáciách, letecky i v námorných kontajneroch. Od objednávky cez vyhotovenie nákladných listov CMR až po poistenie a vybavenie cla – Combinex zabezpečuje kompletný dodávateľský reťazec jednak pre čiastočné, jednak pre kompletné náklady. Celkovo štyri desiatky zamestnancov ponúkajú každý deň optimálne služby v niekoľkých jazykoch a svoju medzinárodnú sieť tak trvale rozširujú. Vďaka intenzívnej spolupráci s TimoCom a pripojeniu prostredníctvom TC Connect majú prepravné firmy ešte rýchlejší prístup k ponukám nákladov od špeditérov. S pomocou rozhrania totiž disponentom stačí zadať ponuky iba raz, a to do interného firemného softvéru. Ďalšie zadávanie údajov do burzy nákladov so všetkými potrebnými odbornými požiadavkami, ako sú napríklad druhy nadstavieb, nie je potrebné. „Naši zamestnanci väčšinou môžu ihneď siahnuť po telefóne a to nám veľmi uľahčuje prácu a umožňuje rýchlejšie vybavenie prepráv,“ vystihuje výhody Hans de Visser, prevádzkový riaditeľ v spoločnosti Combinex B.V. Od augusta 2014 je firma na burzu nákladov pripojená cez jedno rozhranie a túto optimalizáciu celého procesu veľmi oceňuje. „Chceme byť rýchlo na trhu a využiť akúkoľvek možnosť, ako našim disponentom uľahčiť ich každodennú prácu,“ hovorí de Visser.

 

Automatizácia zlepšuje šance na trhu

Firma Combinex B.V. je jedným z najväčších zadávateľov nákladov prostredníctvom TimoCom a jedným z najdôležitejších špeditérov v Holandsku. Možnosť automatizácie mala medzi jej požiadavkami už dlhší čas vysokú prioritu. „V súčasnosti prostredníctvom nás vybavujú už stovky zákaziek denne, táto požiadavka je preto určite pochopiteľná,“ hovorí Marcel Frings, zástupca TimoCom. „Teší nás, že ponuka na využívanie rozhrania TC Connect firmu ihneď presvedčila,“ pokračuje Frings. Combinex B.V. dôveruje burze nákladov a voľných vozidiel TimoCom už od roku 2006. „TimoCom je pre nás dlhodobým a spoľahlivým partnerom, ktorý nám vďaka rozmanitej ponuke poskytuje dostatok flexibility tiež pri krátkodobých zákazkách,“ rekapituluje de Visser. Zákazník má navyše prístup k viac ako 33 tisícom preverených medzinárodných dodávateľov v doprave. „Spoľahlivosť je pre nás prvoradá, i preto denne pracujeme až so 150 stálymi dopravnými firmami a neustále hľadáme nových atraktívnych obchodných partnerov,“ hovorí de Visser. TimoCom sa  tiež vyznačuje vysokými nárokmi na kvalitu. Marcel Frings si do budúcnosti želá, aby úzka a úspešná spolupráca oboch firiem pokračovala. Zároveň je presvedčený, že z obchodných riešení TimoCom môžu profitovať i ďalšie firmy.

 

Viac informácií o TimoCom a Combinex B.V. nájdete na www.timocom.sk a www.combinex.eu.

Stiahnuť tlačovú správu
Hore