16.05.2012

Používatelia burzy nákladov môžu pracovať až o 30 % rýchlejšie

Neobmedzená šírka pásma: TimoCom posilňuje internetové pripojenie

(2)


Düsseldorf, 16. 5. 2012. Prevádzkovateľ burzy nákladov TimoCom uzavrel v apríli 2012 novú zmluvu so spoločnosťou Cogent Communications, ktorá je jedným z popredných poskytovateľov internetových služieb. Výkonnejšie internetové pripojenie predstavuje v hektickom pracovnom dni v doprave jasnú konkurenčnú výhodu. Používatelia z východnej Európy budú môcť pracovať so zadávacou platformou až o 30 % rýchlejšie.


„Rozhodnutie uzavrieť zmluvu so spoločnosťou Cogent ako poskytovateľom internetového pripojenia je v súlade s našimi strategickými cieľmi do budúcnosti. Dôležitú úlohu hrá bezpečnosť, pretože teraz môžeme jednoduchšie riešiť prípadné problémy s kapacitou. Tiež chceme našim zákazníkom ponúknuť ešte lepšie pripojenie,“ objasňuje Marco Haack, riaditeľ oddelenia infraštruktúry a služieb IT.

200krát viac dát než s priemerným DSL pripojením
Prevádzkovateľa burzy nákladov a voľných vozidiel TC Truck&Cargo® a platformy výberových konaní v doprave TC eBid® presvedčilo takmer neobmedzené širokopásmové pripojenie rýchlosťou 1 gigabajtu. V porovnaní s priemerným DSL pripojením je možné prenášať až 200krát viac dát. Rad európskych poskytovateľov internetových služieb je navyše napojený priamo na Cogent Communications, čo ďalej zvyšuje prenosovú rýchlosť. Pre ilustráciu si možno celý systém predstaviť ako zasielanie listov prostredníctvom pošty. Než si list nájde svoju cestu od odosielateľa k príjemcovi, musí prejsť mnohými zastávkami. Z poštovej schránky na poštu, z distribučného centra do škatúľ, ktoré nákladné vozidlo nakoniec dopraví na miesto určenia. V IT nazývame tieto medzikroky prostredníctvom sprostredkovateľa „hops“. A i tu platí, že čím menej etáp cesta má, tým rýchlejšie dátové balíčky dorazia.


Z lepšieho pripojenia budú profitovať používatelia TimoComu, najmä vo východnej Európe, ktorí budú teraz môcť v niektorých krajinách pracovať s programami až o 30 % rýchlejšie. Pre prevádzkovateľa je tento krok logickým dôsledkom. Od začiatku firma stavila na najmodernejšie technológie IBM a Oracle. Dokonca i pre tak nepravdepodobný prípad, že by nemeckú centrálu zničila prírodná katastrofa, existuje kompletný záložný systém.

„Pre používateľov TimoComu chceme najlepšie pracovné podmienky. Ak budú zákazníci úspešní, bude sa dariť dobre i nám,“ dodáva Marcel Frings, zástupca TimoCom.

Stiahnuť tlačovú správu
Hore