29.10.2014

Prístup k TimoCom prostredníctvom aplikácie

Poskytovateľ burzy nákladov umožňuje mobilný prístup k svojim produktom

(2)

Düsseldorf, 29.10.2014. Rýchlo nájsť spiatočnú prepravu potom, ako ste práve vyložili u zákazníka. Bez problémov ponúknuť dopravcom zákazky, i keď práve nie ste v kancelárii. V každodennej práci v logistike doposiaľ chýbali dobré a bezpečné možnosti, ako riešiť prepravné zákazky napríklad prostredníctvom tabletu alebo inteligentného telefónu. A práve tento nedostatok teraz vyriešil TimoCom tak, že všetky svoje produkty sprístupnil i mobilne.

Ak chcú zákazníci TimoCom efektívne a jednoducho nájsť či ponúknuť prepravné zákazky, nie sú už viazaní na počítač. Líder medzi európskymi burzami nákladov a voľných vozidiel rozšíril aplikáciu dopravného barometra o prístup k svojim produktom. Prostredníctvom bezpečnostného prístupu TC Login, ktorý je v aplikácii integrovaný, sa teraz zákazníci TimoCom prihlásia do svojho účtu skutočne odkiaľkoľvek. Bez obmedzenia tak môžu využívať všetky objednané platformy TimoCom. V burze nákladov TC Truck&Cargo® môžu napríklad vyhľadávať nové zákazky, zatiaľ čo ešte stoja na rampe a vykladajú starú objednávku. Prostredníctvom platformy TC eMap® novému zákazníkovi jednoducho povolia sledovanie svojho vozidla. Vďaka burze skladových priestorov zase v prípade odmietnutia prevzatia tovaru jednoducho a rýchlo nájdu nové miesto pre náklad. To všetko pritom možno uskutočniť jednak z tabletu, jednak z inteligentného telefónu – aplikácia dopravného barometra je dostupná pre všetky operačné systémy ako Android, iOS a Windows.

 

Bezpečnosť na prvom mieste – i s mobilným prístupom

„Najväčšou výzvou bola aplikácia vysokých bezpečnostných štandardov TimoCom i na mobilné využívanie našich produktov,“ hovorí Marcel Frings, zástupca spoločnosti TimoCom. Tento dôležitý bod vyriešili dodatočné bezpečnostné opatrenia. Používateľ sa z mobilného prístroja prihlási cez bezpečnostný prístup TC Login, ktorý je známy už z verzie pre PC. Pokiaľ však chce so svojim TimoCom účtom pracovať i na cestách, musí zadať osobný PIN. „Princíp je podobný ako pri platobných kartách, len ešte bezpečnejší,“ hovorí Frings. „TC Login, osobný PIN a príslušné mobilné zariadenie sú vzájomne prepojené. Ak jeden z dielikov puzzle chýba, nemožno sa do účtu TimoCom prihlásiť. V podstate to funguje tak, ako keby som svoju platobnú kartu mohol používať len spoločne s PIN kódom a výhradne v jednom jedinom bankomate. A to je skutočne veľká ochrana pre všetkých našich zákazníkov.“

 

Aktívny na trhu vždy a všade

Prístup je integrovaný do aplikácie dopravného barometra, všetci používatelia tak majú k dispozícii i aktuálne údaje o európskom trhu cestnej dopravy. To im napríklad umožňuje lepšie argumentovať počas rokovania o cenách. I na cestách tak zákazníci TimoCom získavajú plnú výbavu a všetky dôležité informácie. Či je to burza nákladov TC Truck&Cargo®, výberové konania na prepravy v TC eBid®, plánovač trás s funkciou sledovania vozidiel TC eMap®, burza skladových priestorov s vhodnými skladovými a logistickými plochami alebo TC Profile®, online adresár európskych dopravných kontaktov a profilov firiem – ďalšie obchodné šance sú na dosah ruky. Stačí len jedno kliknutie.

 

Viac informácií o TimoCom a mobilnom prístupe nájdete na www.timocom.sk.

Stiahnuť tlačovú správu
Hore