01.02.2017

Spájať všetky svety

Logistická firma Militzer & Münch sa spolieha na TimoCom

(2)

Erkrath, 01.02.2017 – Najväčšia európska dopravná platforma TimoCom je známa nielen tým, že efektívne spája prepravy a voľné vozidlá, ale aj tým, že svojim používateľom uľahčuje inovatívne vytváranie sietí a digitálnu prácu. Tieto výhody využíva medzinárodná logistická firma Militzer & Münch.

Poskytovateľ logistických služieb Militzer & Münch spolupracuje s najväčšou európskou dopravnou platformou TimoCom už viac ako 10 rokov. „S TimoCom máme na našej strane spoľahlivého partnera, ktorý nás podporuje v našej každodennej práci v cestnej doprave“, hovorí Tom Rosman, konateľ M&M Militzer & Münch GmbH. Nedávno firma prepojila vlastný systém riadenia prepráv prostredníctvom rozhrania TC Connect s dopravnou platformou a ponuky sa teraz do burzy nákladov a voľných vozidiel prenášajú automaticky. „Prepojením s naším firemným softvérom sa nám podarilo vo veľmi krátkom čase nielen ušetriť veľa času, ale tiež zjednodušiť naše pracovné procesy. Ďalšou optimalizáciou je pre nás funkcia ukladania a sťahovania dokumentov v dopravnej platforme. Snažíme sa presvedčiť všetkých našich partnerov, aby uložili najčastejšie požadované dokumenty, aby sme ich mali vždy po ruke. To nám ušetrí niekoľko pracovných krokov a vyrovná cestu k digitálnejšej a predovšetkým bezpapierovej práci. Na každej našej pobočke tak usilujeme o uvedomelé zaobchádzanie so zdrojmi", pokračuje Rosman.

Siete presahujúce hranice krajín

Pre logistickú firmu so sídlom v St. Gallene pracuje približne 2.000 zamestnancov v cirka stovke vlastných pobočiek v cca 30 krajinách. Okrem vlastných pobočiek pozostáva obrovská sieť Militzer & Münch navyše z preferovaných partnerov, ktorých firma využíva pri zadávaní zákaziek. Vzniká tak zmes mnohých jazykov a kultúr. Preto TimoCom zriadil exkluzívne pre túto firmu uzavretú skupinu používateľov, s ktorou možno bez problémov riadiť prideľovanie zákaziek a výmenu informácií. Princíp je pritom jednoduchý: Členovia skupiny zverejňujú ponuky, ku ktorým majú prístup najskôr len pobočky Militzer & Münch. Po uplynutí určenej lehoty sú potom tieto ponuky prístupné tiež okruhu preferovaných partnerov. Vďaka tomu môže Militzer & Münch do platformy TimoCom premietnuť vlastnú medzinárodnú firemnú sieť a vzájomne tak prepojiť všetky svety.

 

 

Viac informácií o TimoCom nájdete na www.timocom.sk.

Stiahnuť tlačovú správu
Hore