Tlačové správy

Tu nájdete všetky aktuálne tlačové správy o TIMOCOM, našich zákazníkoch a našom odbore.

Iba ten, kto je silný, si môže dovoliť slabiny. Z tohto pohľadu je Európa poriadny svalovec. Lenže taký, ktorý trpí nedostatkom koordinácie v okamihu, keď svaly treba ukázať. Koronavírusová pandémia na jednej strane ukázala hranice európskeho myslenia a na druhej strane význam cestnej nákladnej dopravy v Európe.

čítať ďalej >

Erkrath, 15.07.2020 - V dôsledku pandémie došlo v apríli a máji, čo sú tradične silné mesiace, v celej Európe k prudkému poklesu prepravných výkonov. „Náš dopravný barometer celkovo vykazuje v druhom štvrťroku 2020 pokles prepráv o 45 % v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka", hovorí Gunnar Gburek, hovorca spoločnosti TIMOCOM. V nemeckej vnútroštátnej doprave čísla v druhom štvrťroku tohto roka dokonca klesli ešte silnejšie.

čítať ďalej >

Na tento dopyt reagujú nielen zavedené firmy, ale aj inovatívne start-upy. Jeden z nich sa zameriava práve na doručovanie poslednej míle pod kontrolovanou teplotou. Sedem dní v týždni sa tak doručujú potraviny a čerstvý tovar k zákazníkom po celom Česku a časti Slovenska, a to bez ohľadu na typ obalu. Firma vlani spustila aj službu združenej prepravy, teda akúsi zbernú službu pre chladený a mrazený tovar predávaný on-line. Táto reakcia na rastúci e-commerce trh s potravinami umožňuje doručenie na druhý deň alebo aj v deň objednania.

čítať ďalej >

Koronavírusová kríza v súčasnosti určuje celý náš život. Pandémia zasiahla takmer všetky ekonomické odvetvia. Niektoré viac, iné menej. Mimoriadne silne pociťuje jej následky aj odvetvie dopravy a logistiky.
Hranice boli zatvorené, dodávky z Číny meškali alebo nedorazili vôbec, mnoho zamestnancov muselo ostať doma z dôvodu starostlivosti o dieťa. Čo však na zamestnancov v špedíciách vplývalo najhoršie, je prepad v počte zákaziek ich zamestnávateľov: Keď výrobu zastavia veľkí zasielatelia, ako napr. VW, má to na zákazky v logistike obrovské následky. Mnoho zamestnancov muselo prejsť na kurzarbeit, alebo dostalo výpoveď.

čítať ďalej >

Erkrath, 26. apríla 2020 - Neistota v priebehu koronakrízy viedla v marci na európskom dopravnom trhu k prudkému nárastu ponúk prepráv. „Mnoho spoločností predsunulo termíny objednávok s ohľadom na uzatvorenie hraníc a iné obmedzenia kvôli korone", uviedol Tilman Fecke, Business Analyst TIMOCOM, ktorý komentoval neobvykle vysoký nárast ponúk prepráv, ktoré boli zverejnené do polovice marca v najväčšej európskej burze nákladov.

čítať ďalej >

Erkrath 20.03.2020 - Prevádzkovateľ poprednej európskej burzy nákladov, IT firma TIMOCOM, v období krízy rozširuje možnosti prístupu k svojmu logistickému systému. „Chceme prispieť svojím dielom k tomu, aby bolo zaistené zásobovanie obyvateľstva a aby sa zachovali dodávateľské reťazce, a to aj za súčasných výnimočných podmienok,“ hovorí Tim Thiermann, konateľ TIMOCOM.

čítať ďalej >

Erkrath, 11.02.2020 – Talianski odborníci v oblasti logistiky sa celý minulý rok tešili z výrazných prírastkov: „V prípade Talianska zaznamenávame nárast o 16 percent pri prepravách v porovnaní s predchádzajúcim rokom“, hovorí Tilman Fecke, obchodný analytik v TIMOCOM. A to je presný opak súčasného trendu. Práve dokončené ohliadnutie za minulým rokom dopravného barometra TIMOCOM je totiž hocijaké, len nie priaznivé. V roku 2019 došlo v porovnaní s predchádzajúcim rokom v celej Európe k poklesu ponúk prepráv v EU o 8,3 percenta. Rok 2018 skončil ešte s 5% nárastom oproti roku 2017.

čítať ďalej >

Erkrath/Vroclav, 23.10.2019 - IT a dátový špecialista TIMOCOM z Erkrathu v Nemecku rozširuje svoje medzinárodné zastúpenie. Firma posilňuje svoju prítomnosť na poľskom trhu o ďalšiu pobočku vo Vroclave. Toto nové strategické rozhodnutie a s tým spojené posilňovanie aktivít firmy v Poľsku prinesie výhody jednak dopravcom a špedíciám, jednak aj zákazníkom z oblasti priemyslu a obchodu.

čítať ďalej >

Erkrath, 21.10.2019 – Nemecké dopravné firmy realizovali v treťom štvrťroku 2019 menej obchodov ako v minulom roku. Od júla do septembra klesol o 12 percent počet prepráv v nákladnej cestnej doprave v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roku. Zostupný trend spôsobený konjunktúrou, ktorý bol zjavný do polovice roku v dopytoch po prepravných službách v prvom európskom systéme pre inteligentnú logistiku, sa však napriek tomu zastavil. Informuje o tom IT firma TIMOCOM v svojej analýze tretieho štvrťroku 2019 na základe údajov z dopravného barometra.

čítať ďalej >

Erkrath, 22. júla 2019 – Nemecko, Francúzsko a štáty Beneluxu sú momentálne najviac postihnuté celosvetovým spomalením hospodárskeho rastu. Dokazujú to aktuálne čísla dopravného barometra TIMOCOM, ktorými táto IT firma každý štvrťrok dokumentuje vývoj ponuky a dopytu po doprave v najväčšej európskej burze nákladov.

čítať ďalej >

Erkrath/Mníchov, 5. júna 2019 – TIMOCOM chce dopravným a logistickým firmám uľahčiť prechod do éry digitalizácie. Na veľtrhu transport logistic 2019 v Mníchove predstaví tento poskytovateľ IT riešení komplexný systém skladajúci sa z nových aplikácií, rozhraní a partnerov. Tento systém pomáha pracovníkom v logistike s digitalizáciou na všetkých úrovniach procesu prepravy „Chceme, aby inovácie, ktoré našich zákazníkov posunú každý deň o kúsok ďalej, boli rovnako dostupné ako elektrina zo zásuvky“, hovorí Gunnar Gburek, hovorca spoločnosti TIMOCOM.

čítať ďalej >

Erkrath, 24.05.2019 – Už žiadne čakanie na rampe: To je ctižiadostivý cieľ spolupráce firiem TIMOCOM a Cargoclix. Zlúčením telematických dát a manažmentu časových okien chcú obe IT firmy vyriešiť známu problematiku čakania na príjme a výdaji tovaru a nastaviť nové štandardy v obore.

čítať ďalej >

Kontakt pre tlač

+49 211 88 26 69 53

+49 211 88 26 59 24

presse@timocom.com

hore

Súhlasím s používaním cookies na tejto stránke na zobrazenie cieleného obsahu, reklamy a na účely analýzy. Viac informácií