skip navigation

Systém TIMOCOM: Aby prepravy neboli staveniskom

Ako spoločnosť WEMAS Absperrtechnik GmbH digitálne urýchľuje prepravné zákazky

TIMOCOM System: Damit Transporte nicht zur Baustelle werden

Erkrath / Gütersloh, 18. 04. 2019 – Návesti, zábrany, svetlá, dosky, dopravné kužele – máloktorá stavba v Nemecku sa zaobíde bez profesionálnej techniky od spoločnosti WEMAS. Jej produkty sa vyrábajú vo Vestfálsku, používajú sa však na území celej spolkovej republiky. Pre firemnú logistiku to znamená, že svojim zákazníkom musí dodať tovar často do 24 až 48 hodín od objednania. Zákazníci spoločnosti WEMAS veria v jej rýchlosť, kvalitu a spoľahlivosť.

Ako líder na trhu integrovaných a certifikovaných riešení pre techniku cestných uzávierok spoločnosť WEMAS využíva systém pre inteligentnú logistiku TIMOCOM. Za osem mesiacov firma pomocou aplikácie TC Transport Order® zadala 2.221 zákaziek 855 rôznym dodávateľom. Až do tohto okamihu mala spoločnosť WEMAS jedného hlavného špeditéra. S jeho prácou však nebola spokojná, preto sa vedúci logistiky Stefan Watzlawek rozhodol, že bude používať TIMOCOM.

„Digitálne vybavovanie zákaziek nám ponúka dve zásadné výhody,“ vysvetľuje Watzlawek. Vďaka digitalizácii je jeho firma konkurencieschopná a zbavuje sa zbytočného papierovania. „S aplikáciami od TIMOCOM sme pri zadávaní a spracovaní našich prepravných zákaziek podstatne rýchlejší,“ opisuje Watzlawek jednu z výhod. Rozhodujúca je však funkcia archivácie prepravných zákaziek.

WEMAS Absperrtechnik GmbH

V spoločnosti WEMAS má 130 zamestnancov na starosť predaj techniky na uzávierky veľkoobchodom a obchodným zástupcom. Firma sa od roku 1971 špecializuje na výrobu a predaj kvalitných výrobkov na správne zaistenie pracovísk v pozemnom a inžinierskom staviteľstve.

„Okrem toho by sme mali radi funkciu, pomocou ktorej by sme priamo k príslušnej prepravnej zákazke mohli priraďovať faktúry a doklady o dodaní,“ vyslovuje svoje prianie, ktoré je určené IT oddeleniu TIMOCOM. „Výhodou by bolo, že pri ročnom audite by sme mali všetky informácie k dispozícii na jednom centrálnom mieste – to by nám ušetrilo čas a prinieslo absolútnu pridanú hodnotu“. Prenášanie šanónov však vďaka možnosti archivácie už aj tak patrí minulosti.

Digitálne vybavovanie zákaziek, ktoré je integrované do systému, prináša už dnes výrazne vyššiu efektivitu. Používanie tejto aplikácie znižuje náročnosť organizovania a vyhľadávania. Jej výhodou okrem toho je, že netreba mať oddelený podsystém spravovania zákaziek a vyše 127.000 používateľov TIMOCOM vďaka povinným políčkam už v prepravnej zákazke nemôže zabudnúť na žiadne dôležité informácie.

Na školení sa Stefan Watzlawek a jeho kolegovia zoznámili ešte s ďalšími funkciami TC Transport Order®. Jeho kolega Döring napríklad doteraz nepoznal adresár firiem: „Môžem tak napríklad nájsť dopravcu s vozidlami, ktoré sú vybavené vysokozdvižným vozíkom.“ Nadšený bol aj z vyhľadávania skladov – za chvíľku našiel desať vhodných plôch. Školenie zabodovalo aj ďalšími dvoma témami: sledovaním zákazky na zníženie nutnosti komunikácie s dodávateľom počas prepravy a zadávaním pravidelných prepráv. Pomocou výberových konaní sa podarilo nájsť päť dopravcov, ktorí budú v budúcnosti dostávať pravidelné zákazky. Pri zadávaní sa používa e-mailový rozdeľovník, pomocou ktorého sa u dodávateľov zisťuje cena.

Döring mal na školiaci tím tri želania: Po prvé, dopravcovia sa e-mailom často pýtajú na DIČ spoločnosti WEMAS – stačilo by doplniť políčko do masky a toto číslo doň jednoducho zadať. „Pretože sme to počuli už od niekoľkých zákazníkov, plánujeme, že okrem firemných údajov do protokolu o zákazke vložíme DIČ zadávateľa,“ hovorí jeden zo školiaceho tímu od TIMOCOM. Po druhé, vo firme WEMAS sú každodennou témou zákazy jazdy. V tomto smere mohol tím odkázať priamo na TIMOCOM TruckBan, kde sú uvedené medzinárodné zákazy jazdy pre nákladné vozidlá. A po tretie, Döring dúfa, že do adresára firiem bude možné vložiť doručovaciu adresu a používať ju potom vo formulári zákazky.

V špičkách Döring v budúcnosti ušetrí pol hodiny denne, len čo bude vytvorené rozhranie medzi Navision – programom, v ktorom sú vo WEMAS evidované objednávky – a TC Transport Order®. Potom bude stačiť jedno kliknutie a z prepravnej objednávky sa stane ponuka prepravy.

Viac informácií o TIMOCOM nájdete na www.wemas.de.

Hore