Stručne a jednoducho môžete koncipovať aj vaše procesy v doprave a logistike. Či už ide o dohodnutie prepravy, jej realizáciu alebo spravovanie objednávok, v Smart Logistics System od TIMOCOM nájdete vhodné použitie pre vaše potreby a úroveň digitalizácie.

CEMT

Povolenie CEMT ( CEMT = Conférence Européenne des Ministres des Transports / Európska konferencia ministrov dopravy) umožňuje firmám dopravovať tovar v cezhraničnej nákladnej preprave medzi členskými štátmi CEMT (okrem krajín OECD je to veľa krajín východnej a južnej Európy). Povolenie CEMT neoprávňuje k vnútroštátnej doprave v niektorej členskej krajine CEMT alebo k prepravám medzi členskou krajinou CEMT a nečlenskou krajinou.
Povolenie udeľuje príslušné Ministerstvo dopravy a obchodu. Jeho používanie podlieha prísnym pravidlám, ktoré okrem iného zahŕňajú kategórie vozidiel (EURO 1 - 4). Na udelenie povolenia neexistuje právny nárok. Povolenie musí mať vodič pri sebe pri každej jazde – s nákladom či bez neho, a je potrebné ho vyplniť pred zahájením jazdy. Platnosť povolenia je jeden kalendárny rok.

Staňte sa znalcom v odbore!

Nechajte si pravidelne posielať relevantné články, dôležité odborné príspevky a exkluzívne správy pre používateľov!


Prihlásenie na odoberanie noviniek

Hore