skip navigation

Dopravný lexikón

Lexikónové záznamy

A B C Č D E F G CH I J K L M N O P S Š T Ť V Z

Stručne a jednoducho môžete koncipovať aj vaše procesy v doprave a logistike. Či už ide o dohodnutie prepravy, jej realizáciu alebo spravovanie objednávok, v Smart Logistics System od TIMOCOM nájdete vhodné použitie pre vaše potreby a úroveň digitalizácie.

CEMT

Povolenie CEMT ( CEMT = Conférence Européenne des Ministres des Transports / Európska konferencia ministrov dopravy) umožňuje firmám dopravovať tovar v cezhraničnej nákladnej preprave medzi členskými štátmi CEMT (okrem krajín OECD je to veľa krajín východnej a južnej Európy). Povolenie CEMT neoprávňuje k vnútroštátnej doprave v niektorej členskej krajine CEMT alebo k prepravám medzi členskou krajinou CEMT a nečlenskou krajinou.
Povolenie udeľuje príslušné Ministerstvo dopravy a obchodu. Jeho používanie podlieha prísnym pravidlám, ktoré okrem iného zahŕňajú kategórie vozidiel (EURO 1 - 4). Na udelenie povolenia neexistuje právny nárok. Povolenie musí mať vodič pri sebe pri každej jazde – s nákladom či bez neho, a je potrebné ho vyplniť pred zahájením jazdy. Platnosť povolenia je jeden kalendárny rok.

Staňte sa znalcom v odbore

Prihláste sa tu a pravidelne odoberajte relevantné články, ktoré vám zjednodušia každodennú prácu a rozšíria váš obchodný horizont.

Prihlásenie na odoberanie noviniek

Všetky polia označené '*' sú povinné a musia sa vyplniť.

Odoslaním registrácie potvrdzujete, že súhlasíte s našimi smernicami na ochranu údajov.

Prihlásenie na odoberanie noviniek:


Vaše osobné údaje (e-mailová adresa, meno a priezvisko) budú odovzdané pre zasielanie informácií od TIMOCOM GmbH do databázy SC-Networks GmbH (registračný súd: Okresný súd Mníchov, registračné číslo: HRB 14 65 73), Enzianstr. 2 v 82319 Starnberg. SC-Networks GmbH sa riadi Spolkovým zákonom o ochrane údajov, ako aj pokynmi TIMOCOM GmbH.

Hore