skip navigation

Dopravný lexikón

Lexikónové záznamy

A B C Č D E F G CH I J K L M N O P S Š T Ť V Z

Stručne a jednoducho môžete koncipovať aj vaše procesy v doprave a logistike. Či už ide o dohodnutie prepravy, jej realizáciu alebo spravovanie objednávok, v Smart Logistics System od TIMOCOM nájdete vhodné použitie pre vaše potreby a úroveň digitalizácie.

Fixný termín

O fixný termín ide, pokiaľ sa pri dopravnej objednávke dohodne pevný čas, kedy má byť kamión naložený alebo vyložený. Dodržanie tohto termínu je potom súčasťou zmluvnej povinnosti.

Pojem

Fixný termín nahrádza zastaraný pojem „termínový tovar“. Nadradený pojem je „fixný obchod“.

Bežná prax

Fixné termíny sa často dojednávajú len na vyloženie, menej často na naloženie. Väčšinou fixný termín vypovedá predovšetkým o tom, dokedy najneskôr musí byť tovar u zákazníka. Pokiaľ príde kamión skôr, termín sa považuje za splnený. Sú ale aj fixné termíny, kedy tovar nesmie byť dovezený skôr. Z najrôznejších dôvodov: žeriav na vykládku je objednaný na určitý čas, niektorá z ciest musí byť uzavretá, aby mohol kamión prejsť. Fixné termíny sa okrem toho zadávajú na zabezpečenie presného časového manažmentu. Tým sa má zabrániť čakaniu na rampe.

Staňte sa znalcom v odbore

Prihláste sa tu a pravidelne odoberajte relevantné články, ktoré vám zjednodušia každodennú prácu a rozšíria váš obchodný horizont.

Prihlásenie na odoberanie noviniek

Všetky polia označené '*' sú povinné a musia sa vyplniť.

Odoslaním registrácie potvrdzujete, že súhlasíte s našimi smernicami na ochranu údajov.

Prihlásenie na odoberanie noviniek:


Vaše osobné údaje (e-mailová adresa, meno a priezvisko) budú odovzdané pre zasielanie informácií od TIMOCOM GmbH do databázy SC-Networks GmbH (registračný súd: Okresný súd Mníchov, registračné číslo: HRB 14 65 73), Enzianstr. 2 v 82319 Starnberg. SC-Networks GmbH sa riadi Spolkovým zákonom o ochrane údajov, ako aj pokynmi TIMOCOM GmbH.

Hore