skip navigation

Dopravný lexikón

Lexikónové záznamy

A B C Č D E F G CH I J K L M N O P S Š T Ť V Z

Stručne a jednoducho môžete koncipovať aj vaše procesy v doprave a logistike. Či už ide o dohodnutie prepravy, jej realizáciu alebo spravovanie objednávok, v Smart Logistics System od TIMOCOM nájdete vhodné použitie pre vaše potreby a úroveň digitalizácie.

FTL (Full Truck Load)

Ako FTL (Full Truck Load) sa označuje doprava, pri ktorej kamión vezie len jeden náklad a je ním úplne vyťažený. Hovorí sa tomu kompletný náklad.

Jednak pre vodiča, jednak aj pre dopravcu a príkazcu sú kompletné náklady veľmi výhodné. U dopravcu odpadajú náklady navyše na avizovanie, fakturáciu, ako aj čakacie časy a viacero miest nakládky a vykládky. Vodič nemusí vynaložiť toľko námahy na nakladanie a vykladanie a tiež zabezpečovanie nákladu. Príkazca má tu výhodu, že ide o najrýchlejší možný dopravný variant, ako tovar dopraviť alebo nechať dopraviť bez ďalšieho prekladania, priamo z miesta naloženia k príjemcovi.

Opakom FTL je čiastkový náklad, nazývaný tiež LTL (Less Than Truckload). Plný kontajner sa nazýva FCL (Full Container Load), v železničnej doprave sa hovorí o celokontajnerovom náklade vagóna.

Staňte sa znalcom v odbore

Prihláste sa tu a pravidelne odoberajte relevantné články, ktoré vám zjednodušia každodennú prácu a rozšíria váš obchodný horizont.

Prihlásenie na odoberanie noviniek

Všetky polia označené '*' sú povinné a musia sa vyplniť.

Odoslaním registrácie potvrdzujete, že súhlasíte s našimi smernicami na ochranu údajov.

Prihlásenie na odoberanie noviniek:


Vaše osobné údaje (e-mailová adresa, meno a priezvisko) budú odovzdané pre zasielanie informácií od TIMOCOM GmbH do databázy SC-Networks GmbH (registračný súd: Okresný súd Mníchov, registračné číslo: HRB 14 65 73), Enzianstr. 2 v 82319 Starnberg. SC-Networks GmbH sa riadi Spolkovým zákonom o ochrane údajov, ako aj pokynmi TIMOCOM GmbH.

Hore