Stručne a jednoducho môžete koncipovať aj vaše procesy v doprave a logistike. Či už ide o dohodnutie prepravy, jej realizáciu alebo spravovanie objednávok, v Smart Logistics System od TIMOCOM nájdete vhodné použitie pre vaše potreby a úroveň digitalizácie.

FTL (Full Truck Load)

Ako FTL (Full Truck Load) sa označuje doprava, pri ktorej kamión vezie len jeden náklad a je ním úplne vyťažený. Hovorí sa tomu kompletný náklad.

Jednak pre vodiča, jednak aj pre dopravcu a príkazcu sú kompletné náklady veľmi výhodné. U dopravcu odpadajú náklady navyše na avizovanie, fakturáciu, ako aj čakacie časy a viacero miest nakládky a vykládky. Vodič nemusí vynaložiť toľko námahy na nakladanie a vykladanie a tiež zabezpečovanie nákladu. Príkazca má tu výhodu, že ide o najrýchlejší možný dopravný variant, ako tovar dopraviť alebo nechať dopraviť bez ďalšieho prekladania, priamo z miesta naloženia k príjemcovi.

Opakom FTL je čiastkový náklad, nazývaný tiež LTL (Less Than Truckload). Plný kontajner sa nazýva FCL (Full Container Load), v železničnej doprave sa hovorí o celokontajnerovom náklade vagóna.

Staňte sa znalcom v odbore!

Nechajte si pravidelne posielať relevantné články, dôležité odborné príspevky a exkluzívne správy pre používateľov!


Prihlásenie na odoberanie noviniek

Hore