skip navigation

Dopravný lexikón

Lexikónové záznamy

A B C Č D E F G CH I J K L M N O P S Š T Ť V Z

Stručne a jednoducho môžete koncipovať aj vaše procesy v doprave a logistike. Či už ide o dohodnutie prepravy, jej realizáciu alebo spravovanie objednávok, v Smart Logistics System od TIMOCOM nájdete vhodné použitie pre vaše potreby a úroveň digitalizácie.

Podniková logistika

Podniková logistika je súhrnný pojem pre kompletnú logistiku celého podniku. Zahŕňa všetky logistické aspekty jednak interné jednak aj nad rámec podniku. K tomu patrí zásobovanie, interná logistika výroby, expedícia a distribúcia vyrobeného tovaru.

Pojem

V náuke o podnikovom hospodárení je pojem „logistika“ definovaný ako plánovanie, riadenie, uskutočňovanie a kontrola fyzického toku tovaru a príslušného informačného toku v priebehu celého reťazca tvorby hodnôt podniku.

Logistické úlohy vznikajú v každom podniku – nezávisle na odvetví. Podniková logistika je pritom zastrešujúci pojem pre množstvo rôznych požiadaviek na logistiku daného podniku. Firmy, ktoré sú činné v logistickom odvetví, sú navyše špecializované na fyzický tok tovaru a preberajú ho ako poskytovateľ služieb pre iný podnik rovnako ako s ním spojené úlohy, najmä transport tovaru.

Staňte sa znalcom v odbore

Prihláste sa tu a pravidelne odoberajte relevantné články, ktoré vám zjednodušia každodennú prácu a rozšíria váš obchodný horizont.

Prihlásenie na odoberanie noviniek

Všetky polia označené '*' sú povinné a musia sa vyplniť.

Odoslaním registrácie potvrdzujete, že súhlasíte s našimi smernicami na ochranu údajov.

Prihlásenie na odoberanie noviniek:


Vaše osobné údaje (e-mailová adresa, meno a priezvisko) budú odovzdané pre zasielanie informácií od TIMOCOM GmbH do databázy SC-Networks GmbH (registračný súd: Okresný súd Mníchov, registračné číslo: HRB 14 65 73), Enzianstr. 2 v 82319 Starnberg. SC-Networks GmbH sa riadi Spolkovým zákonom o ochrane údajov, ako aj pokynmi TIMOCOM GmbH.

Hore